مقالات

5 تخصص برتر حسابداری

در این مقاله با 5 تخصص برتر حسابداری همراه شما هستیم. با دنبال کردن تخصص حسابداری، می توانید پیشینه مالی یا حسابداری خود را با یک تماس، علاقه خاص یا اشتیاق همراه کنید. کاربردهای حسابداری فراتر از صورتهای مالی سنتی و استفاده تجاری است. در اینجا پنج تخصص حسابداری وجود دارد.

حسابداری قانونی

حسابداران پزشکی قانونی کارآگاهان دنیای حسابداری و خدمات مالیاتی هستند. آنها مسیرهای کاغذی را دنبال می کنند، پول را ردیابی می کنند و از طریق صورت های مالی، چک ها، فاکتورها و سایر اسناد شواهدی مبنی بر اختلاس، کلاهبرداری اوراق بهادار، پولشویی، کلاهبرداری از کارت اعتباری و سایر تخلفات مالی را بررسی می کنند. تخصص حسابداری قانونی همچنین شامل مکان یابی دارایی هایی است که طلبکار می تواند برای برآورده کردن قضاوت ها به آنها دست یابد. حسابداران پزشکی قانونی گزارش تهیه می کنند و اغلب در جلسات استماع و محاکمه شهادت می دهند. این بدان معناست که حسابدار پزشکی قانونی به کار دوره ای و تجربه در حقوق جزا، رویه های دادگاه و قواعد شواهد نیاز دارد. سازمان های مجری قانون مانند اداره تحقیقات فدرال، شرکت های بیمه، بانک ها و سایر موسسات مالی و شرکت های حسابداری از حسابداران پزشکی قانونی استفاده می کنند.

حسابداری محیطی

با افزایش آگاهی از ردپای زیست محیطی، کسب و کارها (به ویژه در صنایع منابع طبیعی) و دولت ها به حسابداران زیست محیطی روی می آورند. این تخصص بر هزینه های تصمیمات تجاری از منظر زیست محیطی متمرکز است. بنابراین، حسابدار محیط زیست، به عنوان مثال، هزینه‌های تمیز کردن نشت‌ها و دفع زباله، درآمدهای از دست رفته ناشی از تحریم‌های ناشی از بی‌مسئولیت زیست‌محیطی واقعی یا درک شده را ارزیابی می‌کند. و هزینه و مزایای دستگاه ها و فرآیندهای “سبز”. اداره آمار کار گزارش می دهد که در ماه می 2015، شرکت های نفت و گاز 9930 حسابدار را استخدام کرده اند. حسابداران محیط زیست همچنین می توانند برای خودروسازان، شرکت های شیمیایی و آژانس هایی مانند آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده و سازمان ملل کار کنند.

برنامه ریزی مالی شخصی

حسابداران رسمی با مشاوره مالی می توانند از دانش خود برای کمک به مشتریان برای پس انداز تحصیلات دانشگاهی و بازنشستگی، تهیه هدایای خیریه و خانوادگی و برنامه ریزی املاک خود استفاده کنند. برنامه ریز مالی شخصی ترکیب مناسبی از سهام، اوراق قرضه و سایر دارایی های مالی را توصیه می کند. با توجه به اداره آمار کار ، اشتغال در این زمینه باید 30 درصد از سال 2014 تا 2024 افزایش یابد. خدمات مالی شخصی خدمات حسابداری سنتی را دو برابر خواهد کرد. در طی ده سال آینده، تخمین زده می‌شود که روزانه 10000 نفر به سن 65 سالگی می‌رسند. حسابداران رسمی از قبل برنامه‌ریزی مالی شخصی را در فعالیت‌های خود گنجانده‌اند، برای مثال، 62 درصد آنها برنامه‌ریزی املاک را ارائه می‌کنند.

حسابرسی فناوری اطلاعات

صورت‌های مالی و نتیجه‌گیری‌ها فقط به اندازه اطلاعاتی هستند که بر اساس آن‌ها هستند. از آنجایی که کسب‌وکارها به مشاوره مالیاتی، رایانه و فناوری دیجیتال متکی هستند، با خطرات ورود داده‌های نادرست و تهدیدی برای امنیت سیستم‌های خود مواجه می‌شوند. بر اساس گزارش اداره آمار کار ، بین سال‌های 2009 تا 2011، حملات سایبری حدود 17 برابر افزایش یافته است . حسابرس فناوری اطلاعات روی قابلیت اطمینان داده های جمع آوری و تولید شده توسط رایانه کار می کند. برای مثال، حسابداران متخصص در این زمینه، خطرات و وجود ورود داده های غیرمجاز را شناسایی می کنند، که ممکن است به اطلاعات نادرست اجازه دهد تا گزارش ها و پرونده های موجود در نهادهایی مانند کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده را منحرف کند. این موقعیت ها مستلزم هوشیاری برای فناوری و علوم کامپیوتر است.

حسابداری ورزشی

حسابداران ورزشی وارد عرصه مالی ورزش تماشاگران می شوند. تجزیه و تحلیل و سایر کارهای این متخصصان، تصمیمات تیم ها و برگزارکنندگان رویدادها، مانند تعیین قیمت بلیط، معاملات حمایت مالی و حقوق پخش و حقوق ورزشکاران و مربیان را هدایت می کند. بسته به لیگ، حسابدار ورزشی باید سقف حقوق، حداقل حقوق مورد نیاز یا سایر شرایط قراردادهای چانه زنی جمعی را در نظر بگیرد. در دسترس بودن و پرداخت از مشاغل حسابداری ورزشی اغلب به جغرافیا بستگی دارد. فرنچایزهای بزرگتر تمایل دارند در مناطق بزرگ شهری جمع شوند، در حالی که تیم های لیگ کوچک فرصت هایی را در جوامع کوچکتر یا متوسط فراهم می کنند.

این تخصص‌ها و سایر تخصص‌های حسابداری می‌توانند به شما اجازه دهند علاقه‌ای را دنبال کنید و مهارت‌ها و دانش منحصربه‌فردی را برای برآورده کردن خواسته‌های خاص کسب‌وکارها، دولت‌ها و افراد به شما ارائه دهند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *