خدمات مالیاتی, مقالات

نقش خدمات امور مالیاتی در توسعه شرکت ها و موسسات

خدمات امور مالیاتی

نقش خدمات امور مالیاتی در توسعه شرکت ها و موسسات چیست؟ ابتدا باید بدانیم که خدمات امور مالیاتی مجموعه‌ای از سرویس ها است که متخصصان این حوزه به کسانی که در مشکلات مالیاتی مختلف نیازمند کمک هستند، ارائه می‌کنند و در مواقعی که در بخش‌های مختلف امور مالیاتی مشکلات مختلفی وجود دارد، با استفاده از فرآیندهای تعیین‌شده به آنها رسیدگی می‌کنند.

اگر شما هم به خدمات مالیاتی و امور حسابداری نیاز دارید، شرکت حسابداری آرمان  آماده یاری شما در این زمینه است. 

شماره تماس شرکت حسابداری آرمان ناب
عناوین این گفتار:

سازمان مالیاتی بر اساس توصیه های تخصصی، تمامی افراد مشمول مالیات را طبقه بندی کرده و نقش های خاصی را در نظر گرفته است. یک متخصص مالیات همچنین می‌تواند در یک یا چند حوزه مالیاتی تخصص داشته باشد و خدماتی از تشکیل پرونده مالیاتی اولیه تا زمینه‌های پیشرفته‌تری مانند تهیه پرونده‌های مالیاتی و ارائه گزارش‌های خاص به مقامات مالیاتی ارائه دهد.
موسسات حسابداری در زمینه حسابداری و حسابرسی تخصص دارند و انواع خدمات مالیاتی مانند تهیه و ارائه صورت‌های عملکرد و اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده، تهیه صورت‌های مالی، تهیه صورت‌های تجاری فصلی (بخش 169)، تهیه صورت‌های گروه مالی حرفه‌ای و تهیه صورت‌های مالی حرفه‌ای را ارائه می‌دهند. (بیانیه های گروه الف) فهرستی از مالیات بر حقوق و دستمزد و همچنین مشاوره مالیاتی را ارائه می دهد.

خدمات مالیاتی چه سرویس هایی را در بر می گیرد؟

1. اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده

مشمولان قانون مالیات بر ارزش افزوده باید اطلاعات مالی ارزش افزوده خود را به ترتیب مقرر شده در قانون را ارائه و طبق قانون رسید دریافت کنند. در صورتی که مالیات بر ارزش افزوده فروش همان فصل بیشتر از مالیات بر ارزش افزوده فروش همان فصل باشد، مابه التفاوت طبق صورتحساب ارائه شده طبق این اظهارنامه که پانزده روز پس از پایان هر دوره ایجاد و ارائه می شود، پرداخت می شود. در پایان هر فصل شما باید به وب سایت سازمان مالیاتی مراجعه کنید.

البته مهلت پرداخت قبض این فاکتور در قانون تعیین شده است.
یکی از خدمات مالیاتی که سال هاست شرکت حسابداری آرمان ناب به آن متعهد بوده تکمیل و ارائه اظهارنامه ارزش افزوده در پایان هر دوره می باشد.

بیشتر بخوانید: اظهارنامه مالیاتی

خدمات مالیاتی

اظهارنامه مالیات بر عملکرد

مودیان باید اطلاعات اظهارنامه مالیاتی خود را طبق برنامه ای که سازمان امور مالیاتی در قالب قانون تعیین می کند، در بازه های زمانی مقرر ارائه کنند. 

صورت عملکرد ضروری ترین بیانیه ای است که عملکرد سال و وضعیت مالی یک شخص حقیقی یا حقوقی را توصیف می کند. طبق قانون، اشخاص حقیقی تا سه ماه پس از پایان سال مالی و شرکت های حقوقی تا چهار ماه فرصت دارند.

صورت سود و زیان که در روز قبل از پایان سال مالی تنظیم و منتشر شده است، بخش اصلی این گزارش می باشد. مبلغ مالیات در این گزارش تعیین شده است که 25 درصد سود گزارش شده می باشد و باید در مهلت قانونی پرداخت شود. 

تهیه اوراق عملکرد یکی از مهم‌ترین خدمات مالیاتی است که توسط متخصصان این بخش ارائه می‌شود و با توجه به اهمیت این گزارش، توصیه می‌شود قبل از تکمیل و تحویل آن از مشاوران مالیاتی شرکت آرمان ناب مشاوره رایگان بگیرید.

مودیان باید طبق روال تعیین شده از سوی سازمان مالیاتی در تاریخ های مقرر اطلاعات مربوط به شغل خود را ارائه دهند. صورت عملکرد ضروری ترین بیانیه ای است که پیشرفت سال و وضعیت مالی یک شخص حقیقی یا حقوقی را خلاصه می کند. 

طبق قانون، اشخاص حقیقی در پایان سال سه ماه و اشخاص حقوقی چهار ماه پس از آن مهلت دارند اظهارنامه کنند.
از آنجایی که سازمان امور مالیاتی گزارش عملکرد را خود گزارشی از سوی مؤدی می داند، ضرورت تکمیل آن دوچندان است. اگر گزارش سفارشی و بی نقص می خواهید، می توانید از کارشناسان مالیاتی گروه اقتصادی مشاوره رایگان بگیرید.

بیشتر بخوانید: رسیدگی مالیاتی

خدمات مالیاتی

صورت معاملات فصلی

گزارش معاملات فصلی که به تعهدات ماده 169 نیز گفته می شود، گزارشی است که در آن کلیه معاملات شخص حقیقی یا حقوقی اعم از خرید، فروش و هزینه ها به تفصیل و به مجمع گزارش می شود. 

مهلت ارائه این گزارش ها طبق قانون 45 روز پس از پایان هر فصل می باشد و لازم به ذکر است که اطلاعات هویتی طرفین حساب ها اعم از فروشنده، خریدار و … به صورت دوره ای جمع آوری می شود. قبل از ارسال در نتیجه، هنگام ارسال باید به درستی پر شوند.
صورت‌های عملیاتی فصلی مشمول الزامات خاص و پیچیده‌ای است که مشخصات آن در بخشنامه‌ها و مقررات متعددی منتشر می‌شود که ممکن است مودیان مالیاتی از آن بی‌اطلاع باشند و مشاور مالیاتی می‌تواند کمک مفیدی در تهیه این صورت‌ها داشته باشد.

بیشتر بخوانید: تکالیف مالیاتی

لایحه دفاع مالیاتی

یکی از تخصصی ترین بخش های خدمات مالیاتی، نظارت و پیشگیری از دفاع مالیاتی است. مشاور مالیاتی با دانش گسترده قوانین مالیاتی به حل مسائل مالیاتی و حفظ حقوق مالیات دهندگان از این طریق می پردازد.
یک متخصص مالیات باید بتواند در جلسات هیئت مدیره و کمیته های حل اختلاف شرکت ها شرکت کند و همچنین به نگرانی های مالیاتی رسیدگی کند و قوانین مالیاتی را بررسی کند.

موسسه حسابداری ما به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در زمینه امور مالیاتی با سال ها تخصص، قادر به ارائه خدمات مرتبط و با کیفیت در حوزه های فوق می باشد.
خدمات مالیاتی فوق صرفاً نمونه ای از بسیاری از خدمات مالی و مالیاتی ارائه شده توسط این شرکت است. برای ارتباط با سازمان و بهره مندی از خدمات متعدد مالی و مالیاتی با متخصصین ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *