اخبار, خدمات مالی

شرکت خدمات مالی باید چه استانداردها و خدماتی را ارائه دهد؟

آرمان ناب
خدمات مالی، به طور کلی، به خدمات اقتصادی اطلاق می شود که توسط شرکت های حسابداری ارائه می شود. که شامل طیف گسترده ای از کسب و کارهایی است که پول را مدیریت می کنند. مانند بانک ها، اتحادیه های اعتباری، شرکت های کارت اعتباری، شرکت های بیمه، شرکت های حسابداری، شرکت های مالی مصرف کننده و صندوق های سرمایه گذاری مشترک. از جمله کارگزاری های سهام . اقتصاد به بخش هایی تقسیم می شود که از شرکت های مختلفی تشکیل شده است که کالاها و خدمات را به مصرف کنندگان عرضه می کنند.

اگر شما هم به خدمات مالی و حسابداری نیاز دارید، شرکت حسابداری آرمان ناب آماده یاری شما عزیزان در این زمینه است.

کافیست با شماره های زیر تماس بگیرید تا همکاران ما یک مشاوره تخصصی در یان زمینه به شما ارائه کنند.

شماره تماس شرکت حسابداری آرمان ناب
عناوین این گفتار:

نرم افزارهای حسابداری و مالی و همچنین خدمات معادل آن توسط شرکت هایی که در یک بخش با هم گروه بندی شده اند ارائه می شوند. به عنوان مثال، صنعت کشاورزی شامل شرکت هایی است که خدمات کشاورزی را ارائه می دهند. 

مخابرات شامل شرکت هایی می شود که خدمات تلفن همراه را ارائه می دهند. صنعت خدمات مالی که یکی از مهم ترین حوزه های اقتصاد است، در این مقاله مورد بحث قرار خواهد گرفت.

خدمات مالی یعنی چه؟

خدمات مالی یکی از مهمترین و برجسته ترین صنایع در جهان است. در واقع، طیف گسترده ای از خدمات بسیار تخصصی مانند بانکداری، سرمایه گذاری و صنعت بیمه را در بر می گیرد. خدمات مالی فعالیت شرکت های خدمات مالی و پرسنل آنها است، در حالی که محصولات مالی کالاها، حساب ها یا سرمایه گذاری هایی است که ارائه می کنند.

همانطور که قبلاً بیان شد، خدمات مالی روش هایی هستند که از طریق آن افراد یا شرکت ها محصولات مالی را دریافت می کنند.

به عنوان مثال، یک ارائه دهنده سیستم پرداخت، خدمات مالی را با پذیرش و انتقال پول ارائه می کند. حساب‌های پرداخت شده از طریق کارت‌های اعتباری و نقدی، چک‌ها و نقل و انتقالات مالی الکترونیکی بین پرداخت‌کنندگان و دریافت‌کنندگان نیز شامل می‌شود.

پول توسط شرکت هایی که در تجارت خدمات مالی فعالیت دارند مدیریت می شود. برای مثال یک مشاور مالی بر دارایی ها نظارت می کند و از طرف مشتری مشاوره می دهد.

مشاور مستقیماً هیچ سرمایه گذاری یا محصول دیگری ارائه نمی دهد، بلکه انتقال وجوه بین پس انداز کنندگان و ناشران اوراق بهادار و سایر ابزارها را تسهیل می کند. این خدمات یک قرارداد است تا یک دارایی واقعی.

بیشتر بخوانید: خدمات مالی

چرا شرکت های ارائه کننده خدمات مالی تا این حد مهم هستند؟

بخش خدمات مالی موتور اصلی اقتصاد یک کشور است. این امکان را برای جریان آزاد پول و نقدینگی در بازار فراهم می کند. وقتی این بخش قوی باشد، اقتصاد رشد می‌کند و شرکت‌های این حوزه بهتر می‌توانند ریسک‌های فعلی را مدیریت کنند.

علاوه بر این، قدرت بخش خدمات مالی برای رفاه جمعیت یک کشور حیاتی است. وقتی صنعت مالی و اقتصاد سالم باشند، مصرف کنندگان پول بیشتری دارند. این باعث افزایش عزت نفس و قدرت خرید آنها می شود. آنها زمانی که به دنبال تضمین برای هزینه های کلان هستند، به این بخش ها روی می آورند.

با این حال، اگر صنعت خدمات مالی یک کشور سقوط کند، ممکن است اقتصاد را تحت فشار قرار دهد و باعث رکود شود. زمانی که سیستم مالی شروع به شکست می کند، اقتصاد آسیب می بیند. از آنجا که وام دهندگان کنترل خود را بر وام دادن از دست می دهند، سرمایه در طول زمان از دست می رود. همچنین باعث افزایش بیکاری و کاهش دستمزدها می شود.

همانطور که قبلاً گفته شد، چندین نوع سازمان خدمات مالی وجود دارد که هر کدام مجموعه ای از مسئولیت های خاص خود را دارند. در اینجا با تعدادی از آنها آشنا می شویم و با مسئولیت های آنها آشنا می شویم:

بانک ها

بانک‌ها یکی از رایج‌ترین سازمان‌های خدمات مالی هستند که طیف گسترده‌ای از خدمات و محصولات را ارائه می‌کنند که همه ما با آن آشنا هستیم. بسیاری از این خدمات توسط بانک های سرمایه گذاری ارائه می شود، اما آنها همچنین دارایی های مشتریان خود را در صندوق های سرمایه گذاری عظیم مدیریت می کنند.

سپرده گذاری در حساب های چک و پس انداز و همچنین اعطای وام به مصرف کنندگان، همه جنبه های بانکداری است. تقریباً 10٪ از پول سپرده شده در بانک ها باید در دسترس باشد، در حالی که 90٪ باقی مانده برای وام دادن در دسترس است. سودی که بانک از این وام ها به دست می آورد بین مصرف کنندگانی که وجوهی را نزد بانک سپرده اند، توزیع می شود.

مشاوران مالی

این حوزه از خدمات مالی به افراد و شرکت ها با مسئولیت های مختلف کمک می کند. مشاوران مالی ممکن است در بررسی سرمایه گذاری، ارزیابی کسب و کار، و سرمایه گذاری املاک و مستغلات، از جمله موارد دیگر، کمک کنند. در هر یک از این موارد، مشاوران به مشتریان در اتخاذ تصمیمات مالی صحیح کمک می کنند.

مدیریت مالی

این شکل از خدمات مالی به مصرف کنندگان کمک می کند تا با احتیاط پول خود را پس انداز کنند و در صورت امکان، بازگشت سرمایه خود را به دست آورند. اگر محل کار شما یک برنامه 401k ارائه می دهد، این ممکن است مدیریت ثروت در نظر گرفته شود.

بیشتر بخوانید: اعزام حسابدار

صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک

شرکت های صندوق سرمایه گذاری مشترک نوعی سرمایه گذاری را ارائه می دهند که در آن چندین طرف شرکت می کنند. این سرمایه گذاری ها به جای خود سرمایه گذاران، توسط یک متخصص مدیریت می شود. خرید یک صندوق سرمایه گذاری مشترک نسبت به سرمایه گذاری های سنتی خاص در سهام، بازار سهام یا ابزارهای مشابه هزینه کمتری دارد. در نتیجه، برای کسانی که نگران وضعیت مالی خود هستند، گزینه محبوبی هستند. سرمایه گذاری ها نیز متنوع هستند که به کاهش ریسک کمک زیادی می کند.

صنعت بیمه

یکی از رایج ترین خدمات مالی بیمه است. اکثریت افراد به خوبی بر بیمه تسلط دارند. این یک سیستم ایمن است که به صورت ماهانه یا سالانه هزینه آن را پرداخت خواهید کرد.

همچنین هزینه های برخی از مخارج قابل توجه و پیش بینی نشده را پوشش می دهد. همانطور که می دانید، بیمه انواع مختلفی دارد، از جمله بیمه درمانی، بیمه خودرو، بیمه صاحب خانه، بیمه عمر و بیمه مستاجران.

بیمه به عنوان یک خدمات مالی در نظر گرفته می شود. از آنجایی که در برابر از دست دادن پول یا دارایی محافظت می کند، مشاغل بیمه گاهی اوقات به طور گسترده در آن سرمایه گذاری می کنند.

حق بیمه شرکت های بیمه از نظر آماری بعید است که به طور کامل بازگردانده شود. پس از یک دوره، یک شرکت بیمه بیشتر از مبلغی که باید به عنوان خسارت پرداخت کند، پول بیشتری از حق بیمه دریافت می کند و این درآمد اضافی به عنوان سرمایه شناور نامیده می شود.

یک شرکت بیمه همچنین می تواند سهام شناور خود را برای تولید سود سرمایه گذاری کند و در نتیجه خود را به نوعی بیمه کند.

ارزهای خارجی

ارز خارجی یک فعالیت مالی است که اغلب در مقیاس متوسط توسط شرکت های کوچک واقع در خارج از فرودگاه های بزرگ یا شهرهای بندری ارائه می شود.

علاوه بر این، بسیاری از بانک های تجاری خدمات ارزی ارائه می دهند. اینها بیشتر مستلزم مبادله یک ارز با ارز دیگر با ارزش بازار کمتر از کارمزد است.

ارز در مقیاس بزرگ به فرآیندی اطلاق می شود که از طریق آن بانک ها مبالغ هنگفتی ارز را خریداری و به فروش می رسانند. و صندوق های سرمایه گذاری بزرگ و حتی معامله گران انفرادی گهگاه درگیر آن می شوند.

بیشتر بخوانید: تحریر دفاتر قانونی

خدماتی که توسط شرکت های مالی ارائه می شوند

در ادامه، مسئولیتی که سازمان های مالی در قبال مشتریان شان دارند را بررسی و روشن خواهیم کرد:

اولین وظیفه موسسات خدمات مالی باید ایجاد و حفظ ارتباط موثر با مشتریان جدید و همچنین برقراری ارتباط مسالمت آمیز در راستای پیشرفت یک شرکت و همچنین وجود سازمانی برای بهینه سازی کسب و کار و در نهایت دستیابی به همه موارد باشد. اهداف فروش
مسئولیت دیگر ارزیابی خواسته های مشتری به منظور پیشنهاد و سفارشی کردن کالا است. زیرا درک مخاطب شکاف های متعددی را پر می کند و راه حل های مالی مناسب بر اساس وضعیت مالی مشتری ارائه می دهد.

یک سازمان خدمات مالی باید اقدامات مختلفی مانند ایجاد حساب های شخصی و تجاری، تهیه و تکمیل پس انداز و سایر گواهی های مالی و در نهایت بررسی حساب ها و توجه به مشخصات آن را مدیریت و انجام دهد.
همچنین قادر به مدیریت و ارائه انواع خدمات مالی و راه حل های وام تجاری به مصرف کنندگان و همچنین پاسخگویی دقیق به درخواست های وام باشد. و برای تکمیل تمام درخواست های وام آماده باشید.
اگر مشکلات یا چالش های مربوط به خدمات مالی و وام در محل کار ایجاد شود، یک سازمان خدمات مالی باید بتواند وضعیت را ارزیابی کرده و محصولات را بر اساس ترجیحات مشتری عرضه کند.

همچنین بتواند کلیه مطالبات اعم از تجاری و شخصی را برای کمک به پرداخت به موقع وام مورد بررسی و تایید قرار دهد و با ارزیابی دقیق به سوالات مردم در خصوص نحوه پرداخت به موقع وام پاسخ دهد.
یکی دیگر از وظایف شرکت خدمات مالی، نظارت بر اداره وام های شخصی و تجاری به منظور تسویه معوقات سپرده یا وام و ارزش اعتباری آن است.

از دیگر مسئولیت های سازمان خدمات مالی می توان به کمک به مشاوران سرمایه گذاری و نظارت بر حساب های بیمه اشاره کرد.
علاوه بر این، او باید بتواند با متخصص خدمات مالی همکاری کند تا تضمین کند که خواسته های مشتری با موفقیت و کارآمدی برآورده می شود.

همکاری با متخصصان فناوری اطلاعات برای ساخت و اجرای برنامه های نرم افزاری سرمایه گذاری و بیمه؛ می‌تواند تمام مواد بازاریابی بیمه و سرمایه‌گذاری را جمع‌آوری و ترکیب کند و همچنین اطلاعاتی در مورد روندهای صنعت جمع‌آوری کند.
حفظ روابط حرفه ای و همکاری با کارگران، مشتریان، فروشندگان و هر سازمان داخلی یا خارجی برای حمایت از خدمات و تحویل به موقع محصول یکی از حیاتی ترین وظایف یک شرکت خدمات مالی است.

همکاری با متخصصان فناوری اطلاعات برای ساخت و اجرای برنامه های نرم افزاری سرمایه گذاری و بیمه؛ همچنین می‌تواند تمام مواد بازاریابی بیمه و سرمایه‌گذاری را جمع‌آوری و ترکیب کند و همچنین اطلاعاتی در مورد روندهای صنعت جمع‌آوری کند.
حفظ روابط حرفه ای و همکاری با کارگران، مشتریان، فروشندگان و هر سازمان داخلی یا خارجی برای حمایت از خدمات و تحویل به موقع محصول یکی از حیاتی ترین وظایف یک شرکت خدمات مالی است.

به دلیل حجم معاملات امروزه، شرکت ها مشاغل متنوعی دارند که باید بتوانند بر اساس خواسته های مشتریان خود انجام دهند، موارد ذکر شده در بالا تنها بخشی کوچک و کلی از تعهدات یک شرکت خدمات مالی است.

شرکت‌های حسابداری شکل دیگری از شرکت خدمات مالی هستند که مجموعه‌ای از مسئولیت‌های خاص خود را دارند. در واقع برخی از سازمان‌ها برای مدیریت بهتر مالی، امور حسابداری خود را به شرکت‌های حسابداری واگذار می‌کنند و می‌توان مسئولیت‌های مربوط به بعد مالی را به آن‌ها محول کرد تا بتوانند بر سایر دغدغه‌ها تمرکز کنند.

بیشتر بخوانید: صورت معاملات فصلی

برخی از مسئولیت ها و خدمات ارائه شده توسط این موسسه حسابداری به شرح زیر است:

خدماتی که شرکت های حسابداری به مشتریان شان ارائه می کنند

در پایان سعی می کنیم تا به خدمات شرکت های حسابداری بپردازیم:

یک شرکت حسابداری تمام اوراق نقدی روزانه را جمع آوری می کند و آنهایی را که صادر شده اند تأیید می کند. از آنجایی که محتویات مقالات از اهمیت بالایی برخوردار است، تأیید اسناد ارائه شده ممکن است از نظر امضا، شعبه، کد عنوان، کیفیت و وضوح اسناد ارائه شده و همچنین صحت مبالغ ورودی باشد.
برای کسب اطمینان کامل، یک شرکت حسابداری باید از تمام مشخصات هر ملک با محتوای اوراق آگاه باشد و آنها را تطبیق دهد. علاوه بر این، برای تجزیه و تحلیل کامل اوراقی که به صورت نقدی پرداخت شده اند و توانایی ردیابی اختیارات هر یک از افراد دخیل در پرداخت را داشته باشند.

یک شرکت حسابداری باید اطلاعات کافی از حسابهای متعدد و مانده آنها داشته باشد تا در صورت لزوم نسبت به تسویه آنها اقدام مناسبی انجام دهد.
یکی از قابل توجه ترین کارهای یک شرکت حسابداری ثبت کلیه اوراق حسابداری و ارائه گزارش دقیق از عملیات روزانه به صورت خلاصه می باشد.
در صورت وجود اشتباه یا مغایرت در حساب ها، یک موسسه حسابداری موظف است همه آنها را بررسی و سپس با امضا و موافقت اداره، تغییرات را تایید کند.
در صورت مشاهده هرگونه مشکل جدی در اسناد صادر شده قبلی، باید همه آنها را گزارش کند و تمامی حساب های یک شرکت را در بانک های مختلف کنترل کند و همچنین تمامی موارد مرتبط را پیگیری کند.

یکی دیگر از نقش های مهم و موثر موسسات حسابداری کنترل کلیه اسناد مرتبط با کسری یا مازاد حساب ها و در نهایت کنترل تسویه و تعیین وضعیت هر حساب با بررسی دقیق آنهاست.
در نهایت کلیه اوراق ارسالی باید به صورت واضح و طبقه بندی شده در موعد مقرر به بایگانی منتقل شود و تراز مالیاتی به طور دقیق و کامل تهیه شود.

جمع بندی

همانطور که قبلاً گفته شد، خدمات مالی عنصر مهمی از اقتصاد هر کشور است و بخش مالی هر سازمان مهم ترین جنبه آن است. زیرا جهت و نتیجه فعالیت هر شرکتی را دیکته می کند.

علاوه بر این، ما اشکال مختلف این شرکت ها را ارزیابی کرده ایم. با توجه به تقاضای روزافزون کسب‌وکارهای مختلف و همچنین توسعه و رشد جمعیت، نیاز به افراد و متخصصان مختلف در حوزه مالی غیرقابل انکار در حال گسترش است و عرضه خدمات و کالاهای بهتر در این صنعت حیاتی است.

اگر صاحب یک شرکت خدمات مالی و حسابداری هستید، باید با در نظر گرفتن خواسته های آنها و شناخت ویژگی های آنها، خدمات مناسبی به آنها ارائه دهید.

اگر سازمان شما به متخصصان در زمینه خدمات مالی نیاز دارد، می توانید از این شرکت ها کمک بگیرید. همچنین باید توجه داشته باشید که کمک گرفتن و تعهد مالی به شرکت های مناسب، نقطه ضعف محسوب نمی شود. این برنامه ریزی دقیق و منظم شما را نشان می دهد و به عنوان یک نقطه قوت در نظر گرفته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *