خدمات مالی و حسابداری

موسسه خدمات مالی آرمان ناب

خدمات مالی و حسابداری با شرکت حسابداری آرمان ناب

اگر شما هم به خدمات حسابداری و مالیاتی نیاز دارید، می توانید با همکاران ما در شرکت حسابداری آرمان ناب تماس گرفته تا یک مشاوره تخصصی در این زمینه دریافت کنید.

شماره های تماس:

0216608409602166084097

اکثر کسب و کارها برای اینکه به بهترین شکل،وضعیت مالی خود را تنظیم و بررسی کنند نیازمند استفاده از خدمات مالی و مشاوره مالی موسسات حسابداری میباشند.

با استفاده از این خدمات،کارفرمایان آنالیز مالی و گزارش ماهانه نسبت به امور حسابداری و همچنین میزان سود و زیان خود را دارند در نتیجه میتوانند تمرکز و زمان خود را صرف رشد و به تحقق رساندن اهداف خود و مجموعه کنند.

شرکت حسابداری آرمان ناب آماده ارائه کلیه خدمات مالی و مشاوره مالی برای شرکتها و سازمانها شامل انجام امور حسابداری و مالی،تهیه انواع گزارشات مالی،تنظیم قراردادها و… میباشد.

هرشرکت و سازمانی دارای مجموعه ای از فعالیتهای مالی است که مهم ترین ابزار در تصمیم گیری و برنامه ریزی های شرکتها و سازمانها به حساب می آیند.

عناوین این گفتار:

اهمیت توجه به لیست بیمه در خدمات مالی

تمامی کارفرماها و افرادی که دارای کارمند هستند، موظف خواهند بود تا در کنار ثبت کد کارگاهی، نام‌نویسی کارکنان و پرداخت حقوق به آن‌ها، لیست بیمه کارکنان خود را به واحدهای مالیاتی ارسال کنند. 

کارفرمایان تنها 30 روز فرصت دارند تا لیست بیمه کارمندان خود را به ادارات مربوطه ارسال کنند؛ در غیر این صورت باید منتظر جرائم مالی سنگینی باشند. ازاین‌رو توجه به ارسال به‌موقع و صحیح لیست بیمه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

شرکت‌ها موظف هستند تا مالیات بر حقوق کارکنان خودشان را توسط درصدهای مالیاتی که از سوی اداره مالیات کشور مشخص شده است، تعیین کرده و آن را به‌صورت دقیق به اداره مالیاتی تقدیم کنند. 

امروزه روش‌های مختلفی برای تکمیل لیست بیمه وجود دارد و کارفرمایان بسته به شرایط و موقعیت خود از یکی از این روش‌ها استفاده می‌کنند. 

برای مثال برخی از کارفرمایان به کافی‌نت‌ها مراجعه کرده، برخی یک حسابدار موقت را استخدام می‌کنند و برخی دیگر، از شرکت‌های حسابداری که خدمات مالی ارائه می‌کنند، کمک می‌گیرند.

بدون شک، کمک‌گرفتن از یک شرکت حسابداری می‌تواند مزایای بسیار زیادی با خود به همراه داشته باشید. ازاین‌رو دیگر نیازی نیست تا نگران تکمیل فرم لیست بیمه و ارسال به‌موقع به اداره مالیات باشید.

کافی است تا از خدمات شرکت مالی آرمان ناب، کمک بگیرید.

 

ثبت اسناد معوقه و رسیدگی به آن‌ها

از جمله دیگر خدمات مالی بسیار مهم، می‌توان به ثبت اسناد معوقه و رسیدگی هرچه دقیق‌تر به آن‌ها اشاره کرد. 

بدون شک هر شرکت و یا مجموعه‌ای با اسناد و برگه‌های حسابداری بسیار گوناگونی دست‌وپنجه نرم می‌کند. 

اسنادی که نیاز است تا هر از چند وقت یکباری مورد بازرسی و به‌روزرسانی قرار گرفته تا به‌صورت دقیق، میزان هزینه‌ها، دریافت‌ها، بدهی‌ها و سایر امور مالی مشخص شود.

حال به‌تمامی این مشکلات، فراموش‌شدن و یا عقب افتادن اسناد را هم اضافه کنید تا به‌خوبی متوجه شوید که ثبت اسناد معوقه تا چه حد از اهمیت بالایی برخوردار است.

تمامی حساب‌ها و اسناد معوقه مانند گزارش‌های بدهی‌های عقب‌افتاده، حقوق‌ها و مزایای پرداخت نشده، قبوض برق و گاز و … باید مورد بررسی و رسیدگی قرار بگیرند. 

درصورتی‌که چنین کاری به‌موقع و توسط افراد خبره و متخصص انجام نشود، می‌تواند ضرر و زیان‌های زیادی را برای شرکت‌ها و مجموعه‌ها به همراه داشته باشد.

اما چگونه می‌توان به‌تمامی اسناد معوقه رسیدگی کرد و آن‌ها را با دقت به ثبت رساند؟ پاسخ بسیار ساده است! کافی است تا از خدمات مالی یک شرکت حسابداری کمک بگیرید.

چنین شرکت‌هایی باتکیه‌بر دانش و تخصص خود، می‌توانند به‌سادگی، تمامی اسناد معوقه شما را با دقت بالایی به ثبت برسانند.

 

خدمات مالی ارائه شده برای ثبت اسناد جاری

بدون شک تمامی شرکت‌ها و موسسه‌های مختلف، دارای اسناد و دارایی‌های جاری هستند. منظور از اسناد جاری، اسنادی است که در حال حاضر در جریان بوده و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در پاره‌ای از مواقع، تعداد اسناد جاری یک شرکت به حدی زیاد شده که ممکن است امکان رسیدگی و ثبت تمامی آن‌ها از عهده شرکت‌ها خارج باشد.

از جمله اسناد جاری یک شرکت می‌توان به حساب‌های سپرده، سپرده‌های موجود در صندوق‌های سرمایه‌گذاری، چک‌ها، سفته‌ها، رسیدهای خرید و یا فروش محصولات و تجهیزات و … اشاره کرد.

حال تصور کنید که یک شرکت تا چه اندازه می‌تواند اسناد جاری در یک بازه زمانی مشخص داشته باشد!

ازاین‌رو ثبت دقیق و بدون اشتباه چنین اسنادی، تنها از عهده افرادی بر خواهد آمد که دانش و تخصص کافی در این زمینه را داشته باشند.

اما از کجا می‌توان چنین حسابداران متخصص و توانایی را پیدا کرد؟ امروزه شرکت‌های حسابداری زیادی وجود دارند که خدمات مالی مانند ثبت اسناد جاری را ارائه می‌کنند.

شما می‌توانید با دریافت خدمات از این شرکت‌ها، رسیدگی و ثبت تمامی اسناد جاری خود را به آن‌ها سپرده و خیالیان از ثبت دقیق و بدون اشتباه این اسناد، راحت شود.

رویکردهای مختلف شرکت‌ها در خصوص دریافت خدمات مالی

شرکت‌ها و موسسه‌های مختلف می‌توانند بسته به شرایط و نیاز خود رویکردهای مختلفی برای دریافت خدمات حسابداری و مالی استفاده کنند. 

این که کدام یک از این رویکردها مناسب شرکت خواهد بود، کاملاً بسته به تصمیم هیئت‌مدیره آن خواهد داشت. 

هرکدام از این رویکردها دارای مزایا و معایب خاص خودشان بوده که در ادامه به‌صورت کامل به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 • دریافت خدمات مشاوره‌ای 

تصور کنید که یک شرکت و یا مجموعه‌ای قصد رسیدگی به امور مالی و حسابداری خود باشد. در این صورت یک رویکرد آن است که از تجربیات و دانش یک فرد متخصص در این زمینه استفاده کند. 

در واقع مؤسسه‌هایی از خدمات مشاوره‌ای مالی استفاده می‌کنند که در حال حاضر دارای یک حسابدار و یا یک تیم حسابداری هستند. ازاین‌رو می‌توانند با دریافت مشاوره‌های حرفه‌ای، سطح رسیدگی خودشان به امور مالی را بهبود ببخشند.

همچنین به کمک خدمات مشاوره‌ای مالی، این امکان وجود دارد تا نظارتی دقیق و مناسب بر عملکرد تیم حسابداری ایجاد شود. ازاین‌رو شرکت‌ها مطمئن خواهند بود که گزارشات حسابداری آن‌ها به بهترین شکل ممکن، انجام می‌شود.

آن دسته از شرکت‌هایی که در زمینه ارائه خدمات مشاوره‌ای مالی فعالیت دارند نیز می‌توانند خدمات خودشان را به‌صورت موردی و یا به‌صورت کامل ارائه کنند.

لازم است به یاد داشته باشید که برای کسب بهترین نتیجه، نیاز است تا از شرکت‌های حسابداری مشاوره دریافت کرد که دانش، تخصص، آگاهی و تجربه کافی را در زمینه خدمات مالی داشته باشند.

 • دریافت خدمات عملیاتی مالی

نوع دیگری از خدمات مالی، خدمات عملیاتی است. در این رویکرد، شرکت و مؤسسه می‌تواند جهت پشتیبانی از عملیات حسابداری خود، از یک شرکت حسابداری کمک بگیرد.

در چنین حالتی، شرکت حسابداری یک سیستم حسابداری متناسب با نیاز مؤسسه‌ها، پیاده‌سازی می‌کند. بدین صورت تمامی عملیات شرکت به‌صورت کاملاً سیستماتیک پیش خواهد رفت.

به کمک دریافت خدمات عملیاتی مالی می‌توانید مطمئن شوید که تمامی امور حسابداری شما با دقتی بالا و به‌صورت کاملاً صحیح رسیدگی خواهد شد.

البته باید خاطرنشان کرد که مسئولیت پشتیبانی‌کردن از نرم‌افزارهای حسابداری، به عهده شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات عملیات مالی بوده و نیازی نیست تا نگران این مورد باشید!

پس فرقی ندارد که حوزه کاری شما چیست، یک فروشگاه را اداره می‌کنید و یا اینکه در زمینه خدماتی، تولید و … فعالیت دارید. دریافت خدمات عملیاتی مالی، می‌تواند کمک زیادی به شما کند.

 • دریافت خدمات اجرایی حسابداری

نوع دیگری از خدمات مالی، به‌صورت خدمات اجرایی قابل‌ارائه است. این رویکرد بیشتر مناسب شرکت‌ها و مؤسسه‌هایی است که حسابدار و یا تیم حسابداری ندارند. 

بدین صورت یک شرکت حسابداری، مسئولیت کامل رسیدگی به‌تمامی امور مالی و حسابداری را به عهده خواهد گرفت و نیروهای خود را به سازمان موردنظر، تزریق می‌کند.

هرچند که امروزه شرکت‌هایی که دارای حسابدار و یا تیم حسابداری هستند نیز می‌توانند از این رویکرد استفاده کنند. 

بدین صورت، تیم حسابداری ارائه‌دهنده خدمات اجرایی، به موارد مالی رسیدگی کرده و در کنار آن می‌تواند مشاوره‌های مختلفی را به تیم حسابداری شرکت ارائه کند.

به کمک چنین رویکردی، امکان رسیدگی به‌تمامی امور مالیاتی برای شرکت‌ها وجود داشته و می‌توانند با خیال راحت، بخش حسابداری خودشان را به دستان توانای افراد متخصص بسپارند.

دلایل نیاز شرکت‌ها به خدمات مالی

شاید برای شما هم این سؤال ایجاد شده باشد که چرا با وجود یک حسابدار و یا تیم حسابداری نیاز است تا از خدمات مختلف مالی شرکت‌ها و موسسه‌های خارجی کمک بگیرید؟ 

در پاسخ به این سؤال باید اشاره کرد که دریافت چنین خدماتی می‌تواند به‌سادگی منجر به ارتقا اقتصادی و رشد شرکت شما شود.

با دریافت خدمات مالی نه تنها تیم حسابداری شما دانش و تجربه بیشتری کسب می‌کند، بلکه با مدیریت هرچه بهتر و رسیدگی مناسب‌تر به امور، شرکت شما نیز از پس تمامی فعالیت‌های مالی، به بهترین شکل ممکن، بر خواهد آمد.بهترین موسسه خدمات مالی و مشاوره مالی باید چه خدماتی ارائه کند؟

خدمات مالی و مشاوره مالی شامل موارد ذیل می باشد که توسط یک کارشناس حسابدار یا موسسه خدمات مالی انجام می شود:

 • ارائه راهکارهایی جهت پایین آوردن جرائم مالیاتی
 • ثبت نام کد اقتصادی و دریافت گواهی مالیاتی بر ارزش افزوده
 • ارائه اظهارنامه مالیاتی مشاغل
 • ارسال اظهارنامه مالیاتی بر ارزش افزوده
 • تهیه،تنظیم و تحریر دفاتر پلمپ قانونی
 • ارائه راهکارهای مالیاتی و بیمه
 • ارسال لیست بیمه و مالیات حقوق پرسنل پایان هر ماه
 • جمع آوری و آنالیز فاکتورهای خرید و فروش
 • ممیزی و کنترل انبار
 • کنترل و مدیریت هزینه ها و ارائه راهکار جهت مدیریت بهتر هزینه ها

شرکت ها، ادارات، سازمان ها، کارخانه ها و کسب و کارهای کوچک و بزرگ جهت تصمیم گیری درباره آینده و همچنین رسیدن به موفقیت نیازمند اطلاعات صحیحی از وضعیت مجموعه خود می باشند. خدمات مالی و حسابداری در واقع بدست آوردن و تجزیه و تحلیل این اطلاعات است که برای ارزیابی مالی یک سازمان در یک دوره مالی مشخص به کار گرفته می شوند. این امور می تواند توسط یک فرد یا یک تیم حسابدار درون مجموعه انجام بگیرد و یا به شرکت خدمات مالی و حسابداری سپرده شود. 

خدمات مالی و حسابداری چیست؟

خدمات مالی و حسابداری به مجموعه ای از خدمات گفته می شود که مرتبط با امور مالی شرکت بوده و توسط موسسه خدمات مالی و حسابداری انجام می شوند.

این خدمات تنوع بالایی دارند و شامل مواردی همچون تنظیم اظهارنامه مالیاتی، تحریر دفاتر قانونی، مشاوره حسابداری و مالیاتی، تنظیم قراردادهای مختلف و … می گردد.

به طور کلی می توان گفت خدمات حسابداری و مالی همه خدماتی هستند که برای مدیریت امور مالی یک واحد اقتصادی به آن نیاز می باشد. 

خدمات مالی و حسابداری از پیچیدگی های خاصی برخوردار بوده و برای انجام آنها باید قوانین و مقررات مختلفی رعایت شوند. از این رو ممکن است انجام آنها برای مدیران و افرادی که دارای دانش کافی و تجربه بالا نیستند، مشکل باشد و باعث بروز خطا و ضرر گردد.بنابراین در اکثر مواقع سپردن امور مالی به شرکت خدمات حسابداری و مالی بهترین گزینه محسوب می گردد.

انواع خدمات مالی و حسابداری

خدمات مالی و حسابداری مجموعه ای از خدمات است که ما به طور خلاصه در ادامه آن ها را برای شما بیان می کنیم.

صورت معاملات فصلی

صورت مهاملات فصلی یکی از ابزار های درآمدی و مالیاتی دولت است که شامل تمامی خرید و فروش ها و درآمد اشخاص حقیقی و حقوقی می شود. از آنجایی که انباشت کلیه امور مالیاتی در پایان سال دشوار است و ممکن است  امور مالیاتی شرکت ها و موسسات را با مشکل مواجه کند، این رسیدگی مالیاتی به صورت فصلی انجام می شود.

اشخاص حقوقی که شرکت ثبت نموده ‌اند، اما معامله ‌ای انجام نداده ‌اند ملزم به ارسال و ارائه صورت معاملات فصلی نیستند. به طور کلی اشخاص حقیقی و حقوقی که فعالیت اقتصادی ندارند مشمول این قانون نمی ‌شوند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص به لینک زیر مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد صورت معاملات فصلی

استقرار حسابدار

استقرار حسابدار خدمتی نوین است که از سوی شرکت حسابداری آرمان ناب ارائه می شود. در این فرایند یک حسابدار خبره به منظور انجام امور حسابداری به شرکت و موسسه مذکور اعزام می شود.

استقرار حسابدار باعث می شود تا سابقه معاملاتی شما به صورت استاندارد بایگانی و ثبت شود. در نتیجه این امر سبب تسهیل تصمیم گیری ها برای مدیریت آن مجموعه نیز می شود. 

با اعزام و استقرار یک حسابدار نتایج به درستی در اختیار تمامی سهام داران و ذینفعان قرار می گیرد که خود همین امر سبب افزایش اعتماد سازی در میان سهام داران می شود.

برای اطلاعات بیشتر در این خصوص با ما تماس بگیرید یا به لینک زیر مراجعه نمایید.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره خدمات استقرار حسابدار

تحریردفاتر قانونی

تکالیف مالیاتی که توسط امور مالیاتی به مؤدیان داده می شود و این دفاتر باید روزانه ثبت و بایگانی شوند. در این میان مؤدی موظف است در صورت نیاز این تکالیف را به سازمان ها ارائه کند.
در این دفاتر مشکلات زیادی بین فعالیت مدیران و حسابداران وجود دارد که ناشی از بی تجربگی نویسنده و عجله آنهاست. و نداشتن دانش کافی از حسابداران. در این راستا کلیه کارکنان و فعالان باید فعالیت هایی را که در طول یک سال انجام داده اند برای محاسبه به سازمان امور مالیاتی ارائه و تحویل دهند. 
هزینه هایی که اعلام کرده اید باید با ادارات مالیاتی مطابقت داشته باشد تا بتوانید تمام هزینه ها را دریافت کنید و اگر این هزینه ها با هر آنچه می گویند مطابقت نداشته باشد سند شما پذیرفته نمی شود و باعث بروز مشکلات دیگری می شود. 
به همین دلیل است که توصیه می شود به تک تک فعالیت ها توجه کنید و این کار را با حوصله و زمان انجام دهید. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید یا به لینک زیر مراجعه کنید.
 
بیشتر بخوانید: خدمات تحریر دفاتر قانونی

چرا شرکت ها به خدمات مالی و حسابداری نیاز دارند؟

اصلی ترین کاربرد شرکت خدمات مالی و حسابداری مدیریت کردن کسب و کار و توسعه آن می باشد. در واقع شرکت ها برای رسیدن به موفقیت نیاز به خدمات مالی و حسابداری دارند. زیرا این خدمات به نوعی نیرو محرکه هر واحد اقتصادی محسوب می شوند و اگر به درستی و طبق اصول صورت بگیرند، سرعت رسیدن به پیشرفت را چندین برابر می کنند. 

آگاهی از وضعیت مالی شرکت می تواند به مدیران کمک کند تا برای وضع فعلی و همچنین آینده تصمیمات درستی اتخاذ نموده تا از بروز مشکلات و ضررها جلوگیری کنند و مسیر حرکت مجموعه را هموارتر نمایند. متاسفانه برخی از مدیران و صاحبان کسب و کار اعتقادی به خدمات مالی و حسابداری ندارند و این موضوع می تواند ضررهای هنگفت و جبران ناپذیری در کوتاه مدت و بلند مدت به کسب و کارشان بزند. 

از دیگر دلایل نیاز شرکت ها به خدمات حسابداری و مالی می توان به پیچیده بودن امور مختلف حسابداری اشاره نمود. امور مختلفی که به عنوان خدمات مالی و حسابداری شناخته می شوند دارای روش های انجام خاصی بوده و از حساسیت بالایی برخوردارند. از این رو انجام نادرست آنها ممکن است آسیب به مجموعه وارد کند. شرکت خدمات مالی و حسابداری به خاطر داشتن تجربه و اعتبار بالا و بهره گیری از افراد و تیم های حسابداری و مالی حرفه ای که به دانش روز و قوانین و مقررات مختلف در این زمینه مسلط هستند، می تواند به بهترین شکل و با دقت و کیفیت بالا این امور را انجام دهد. 

مزایای خدمات مالی و حسابداری برای شرکت ها و موسسات چیست؟

یک موسسه خدمات مالی و حسابداری که انواع خدمات مختلف را به صاحبان کسب و کارها ارائه می دهد، می تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد. مهمترین این مزایای عبارتند از:

 • هزینه کمتر نسبت به استخدام یک حسابدار یا تیم حسابداری
 • بهره گیری از حسابداران با تجربه، ماهر، حرفه ای، با دانش و مسلط به تمامی قوانین و مقررات
 • کیفیت و دقت بالا در انجام امور حسابداری و مالی
 • پشتیبانی قدرتمند در موارد مختلف مانند پرونده های مالیاتی، عقد قراردادها و …
 • ارائه گزارشات دقیق حسابداری و مالی و تجزیه و تحلیل درست آنها
 • ارائه راهکارهای کاربردی جهت پیشبرد اهداف مالی شرکت
 • ارائه خدمات فنی حسابداری و مالی مانند راه اندازی سیستم های مختلف

پرسش و پاسخ در حوزه خدمات مالی

واحدهای اقتصادی متعدد و گوناگونی در جامعه وجود دارد که فعالیت های آنها با یکدیگر متفاوت بوده و همین امر موجب می شود هر کدام نیازمند یکسری از خدمات مالی و حسابداری باشند. همچنین برای هر واحد اقتصادی نیز قوانین و مقررات مختلفی وضع شده است، در نتیجه می توان گستره عظیمی برای خدمات مالی و حسابداری در نظر گرفت که توسط موسسات و شرکت های تخصصی به مشتریان ارائه می شوند.

از مهمترین این خدمات می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مشاوره مالی و حسابداری
 • تهیه لیست بیمه و مالیات حقوق پرسنل
 • تهیه و ارسال اظهارنامه های مالیاتی مختلف
 • ثبت کد اقتصادی و اخذ گواهی مالیات بر ارزش افزوده
 • بررسی و تجزیه و تحلیل فاکتورهای معاملات
 • تهیه گزارش های مالی
 • مدیریت منابع مالی شرکت

موسسات و شرکت های خدمات مالی و حسابداری متعددی در پایتخت وجود دارند که هر کدام به ارائه انواع مختلفی از خدمات می پردازند. این شرکت ها در کیفیت انجام کار و همچنین تنوع خدمات دارای تفاوت هایی می باشند. اگر به دنبال بهترین موسسه خدمات مالی و حسابداری تهران هستید، می توانید به شرکت آرمان ناب مراجعه کنید. 

موسسه حسابداری آرمان ناب تهران ارائه دهنده کلیه خدمات حسابداری، مالیاتی، مشاوره های حسابداری و مالی و … می باشد. آرمان ناب با سابقه درخشان و تجربه بالا در زمینه انجام امور مختلف حسابداری و مالی و بهره گیری از تیم حرفه ای و به روز از متخصصین این حوزه خدمات را با کیفیتی بالا به مشتریان خود ارائه دهد و رضایت خاطر آنها را کسب نماید.

موسسه های خدمات مالی و حسابداری خدمات متنوعی را ارائه می دهند که به طور خلاصه می توان لیست زیر را مهمترین این خدمات در نظر گرفت:

1- تنظیم گزارش های مالی و لیست صورتحساب

2- تنظیم و ارسال اظهارنامه های مالیاتی

3-حل اختلاف مالی بین شرکا و پیگیری پرونده های حسابداری و مالی

4- رسیدگی به حقوق کارکنان و ارزش سهام شرکت

5- مدیریت منابع مالی

6- تنظیم و تحریر دفاتر قانونی و روزنامه

7- تنظیم و تدوین مدارک لازم برای ثبت در دفاتر تجاری

8- اخذ کد اقتصادی و گواهینامه مالیات بر ارزش افزوده

9- اعزام نیروی حسابدار

10- راه اندازی سیستم های مکانیزه حسابداری

11- خدمات مشاوره ای

خدمات مالیاتی

خدمات مالی

خدمات حسابرسی

دوره های آموزشی

آیا نیاز به مشاوره در حوزه خدمات مالی نیاز دارید؟

برای دریافت مشاوره مالیاتی همین حالا با ما تماس بگیرید

مشاوره رایگان خدمات مالی بگیرید