خدمات مالیاتی

خدمات مالیاتی و مشاوره مالیاتی

شرکت خدمات مالیاتی و حسابداری تدبیرناب آرمان آماده ارائه کلیه خدمات مالیاتی و مشاوره مالیاتی برای شرکتها و سازمانها شامل تکالیف مالیاتی؛ تهیه و ارائه لیست مالیات بر حقوق کارکنان، تهیه و ارسال اظهارنامه های مالیاتی، تهیه و ارسال صورت معاملات فصلی و ثبت دفاتر قانونی و حضور در مراحل رسیدگی مالیاتی و … میباشد که با داشتن دانش قوانین مالیاتی، کسب و کار شما را با مجموعه ای از راهکارها ارزیابی و مدیریت می کنند که در مسیری امن و بدون جرائم مالیاتی به مسیر خود ادامه دهید.

بیشتر بخوانید:
ما با تجربه سربلندی در صدها پرونده مالیاتی با موضوعات مختلف، میتوانیم نقشه راه مالیاتی شرکت شما را به گونه‌ای مدیریت کنیم که در امن‌ترین مسیر مالیاتی حرکت کنید و با رعایت کامل قوانین مالیاتی کشور و استفاده از تمامی راهکارها و دستورالعمل ها مالیات بنگاه اقتصادی شما را به حداقل خواهیم رساند

خدمات شرکت خدمات مالیاتی و حسابداری آرمان ناب

خدمات مالیاتی و مشاوره مالیاتی شامل موارد ذیل می باشد که توسط کارشناس شرکت خدمات مالیاتی و حسابداری آرمان ناب انجام می شود:

 • برنامه ریزی به منظور ساماندهی مالیات شرکتها و موسسات و مشاغل و ارائه مشاوره مالیاتی بر اساس فعالیت تجاری
 • تهیه و نگارش دفاتر قانونی(روزنامه و کل)
 • تهیه تنظیم و ارسال اظهارنامه مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی
 • تهیه و تنظیم و ارسال اظهارنامه مالیات بر درآمد شرکتها و موسسات
 • تهیه و تنظیم و ارسال اظهارنامه مالیات برارزش افزوده و اجرای عملیات حسابداری و رسیدگی مالیاتی
 • تهیه و تنظیم اظهارنامه املاک و مالیات بردرآمد اجاره
 • تهیه و تنظیم اظهارنامه انحلال شرکتها و موسسات
 • محاسبات مالیات حقوق کارکنان و تهیه و تنظیم لیست مالیات حقوق و ارسال به سامانه امور مالیاتی کشور
 • تهیه و ارسال صورت معاملات فصلی موضوع ماده 169 ق.م.م
 • خدمات مالیاتی در خصوص اجرای تکالیف مالیاتی
 • خدمات مالیاتی پیگیری و استرداد اضافه پرداختی به اداره امور مالیاتی ارزش افزوده
 • خدمات مالیاتی در زمینه آماده سازی مدارک برای رسیدگی مالیاتی عملکرد و ارزش افزوده
 • حضور در مراحل رسیدگی مالیاتی برای اظهارنامه های مالیاتی تا اخذ برگ تشخیص مالیاتی
 • تنظیم لایحه مالیاتی دفاعی با تکیه بر آخرین قوانین و مقررات و آیین نامه های مالیاتی
 • خدمات مالیات تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی برای شرکتهای تازه تاسیس
 • خدمات مالیاتی در زمینه پیگیری و اخذ گواهی
 • خدمات مالیاتی برای شرکتهای تولیدی،بازرگانی،خدماتی و پیمانکاری
 • خدمات مالیاتی برای شرکتهای خارجی مستقر در ایران و شرکتهای واردات و صادرات
 • خدمات حسابداری مالیاتی در خصوص ارزش افزوده،حقوق و...
 • خدمات مالیاتی نظارت بر کادر حسابداری حسابداری مالیاتی شرکتها،موسسات و مشاغل

خدمات مالیاتی یک شرکت به گونه ای است که صاحبان شغل ها برای پیشگیری از جرائم و تخلفات مالیاتی باید آگاهی و اطلاعات مهم و کافی را داشته باشند. گاهی اوقات متاسفانه با عدم آگاهی مدیران و صاحبان شغل ها روبه‌رو می شویم که این عدم آگاهی و عدم اطلاعات باعث به وجود آمدن خطرات و مشکلات بسیار زیادی در شرکت ها می شود.

اهمیت خدمات مالیاتی

بخش زیادی از مالیات دریافتی در کشورمان توسط شرکت ها آماده و تأمین می شود. همین شرکت ها نیز مجبور به پرداخت مالیات به دولت از اندک سود خود هستند. نوع گرفتن مالیات دولت از شرکت ها بسته به نوع کار و فعالیتی که شرکت ها انجام می‌دهند متفاوت است. دولت نیز از آن مالیاتی که از سایر افراد می گیرند برای درست کردن و به اتمام رساندن پروژه های ساختمانی استفاده می کنند و این پروژه ها برای تمامی کشور ها اهمیت ویژه ای دارد. انواع این پروژه ها عبارت است از:

اهمیت مالیات بر بهداشت و سلامت

بدون هیچ گونه مالیات، کمک های دولتي به درمانگاه ها نمی رسد و آن ها را تأمین نمی کند. کمک های بسیار زیادی از طرف مالیات به خدمات درمانی پزشکی نیز می شود که تأمین کننده تمامی این خدمات هستند.

اهمیت و ضرورت مالیات در درس و تحصیلات

درس و تحصیل دانش آموزان برای هر جامعه بسیار مهم و ضروری است به طوری که آموزش و پرورش بیشترین نیاز را به دریافت مالیات دارند. در اکثر کشورها بیشترین سرمایه گذاری‌شان، برای آموزش و پرورش است.

اهمیت مالیات در نگهداری و حفظ حکومت

حاکمیت قوی و ضعیف در کشور برای رشد اقتصادی کشور و ضعف کشور بسیار مهم است. داشتن مدیر و حاکم خوب در کشور به جمع آوری بودجه و مالیات کمک فراوانی می‌ کند.

اهمیت مالیات بر اقتصاد کشور

داشتن مالیات کشور، باعث رشد اقتصادی همان کشور می شود. این مالیاتها اکثراً به تولید های ناخالص کشور کمک فراوانی می‌ کند و از همین رو مالیات سهم فراوانی از اقتصاد کشور را مختص به خود کرده است.

بخش های خدمات مالیاتی

در بالا گفته شده که مالیات دولت تأثیرات بسیار فراوانی بر اقتصاد کشور دارد و یک نمونه از بخش های پرداخت مالیات، شرکت ها و مؤسسات هستند که به لحاظ گوناگون مالیات برای شرکت ها از اهمیت بالایی برخوردار است.
بخش های خدمات مالیاتی به چند دسته تقسیم بندی می شود؟

مالیات ها بر درآمد

تمامی شغل ها باید مالیات مربوط به سود شرکت ها را پرداخت کنند و این پرداخت به شکل تجارت بستگی دارد. رئیس شرکت ها به وسیله اظهارنامه مالیاتی، ناشی از درآمد شخصی خود مالیات را دوباره پرداخته می کنند.

مالیات ها بر فروش

فروش و توزيع محصولات نیز به طور کامل مالیات را پرداخت نمی کنند. همچنین فروش محصولات به صورت اینترنتی و آنلاین نیز می تواند قوانین مالیاتی مربوط به خود را نیز داشته باشند. به همین دلیل است که صاحبان تجارت قسمتی از این مالیات ها را از مردم می گیرند و به همین ترتیب هزینه هایی که با مالیات مرتبط است را جمع آوری می کنند.

مالیات ها بر دارایی تجاری

معمولاً اگر یک تجارت مالکیت املاک و مستغلات را داشته باشد، باید مالکیت آن ملک و املاک را به سازمان امور مالیاتی پرداخت کند. درصدی از این مالیات نیز توسط مردم پرداخته می شود.

پرداخت مالیات سهام‌داران

هر سهامداری که درون یک شرکتی کار و فعالیت می کند، باید مالیات انفرادی خود را مانند سایر کارمندان نیز بپردازد.
ضرورت مالیات بر سود سهام
اگر یک شرکت سود سهام خود را به دست مالکان بسپارد و بین آن ها توزیع کند، باید برای پرداخت مالیات خود گزارشی تهیه کند. سود سهام آن ها نیز بر خلاف حقوق و مزایا قابل کسر نمی باشد و به همین دلیل است که شرکت ها وظیفه دارند تا در این میان ضرورت مالیات را نیز بپردازند.

خدمات مالیاتی ضروری در هر کسب و کار

شرکت هایی از فعالیت فراوانی در ایران برخوردار هستند معمولاً برای اینکه بتوانند به شکل قانونی و کاملاً مجاز در کشور به فعالیت خود ادامه دهند، باید به قوانین و مقررات ایران احترام بگذارند و مالیات های خود را سر وقت دقیق پرداخت کنند. مالیات کسب‌ و کار ها شامل مالیات بر درآمد، مالیات بر ارزش‌ افزوده، مالیات بر اموال و دارایی و مالیات تکلیفی می شود. دریافت مشاوره از خبرگان مالی و شرکت های خدمات مالیاتی برای کسب‌ و کار ها بسیار لازم و ضروری است؛ چرا که قوانین مالیاتی در وقت انجام آن، پیچیده است و بسیار مشکل دار است. همچنین هر شرکتی برای به عمل رساندن اهداف خود در بخش های مالی نیازمند راهکارهای نرم‌ افزاری به خصوص نرم افزار حسابداری است. همکاران سیستم به عنوان یکی از شرکت‌ های پیش‌ رو در عرضه محصولات نرم‌ افزاری این راهکار ها را در اختیار شرکت‌ ها و کسب‌ وکار های ایرانی قرار داده است.

نقش شرکت خدمات مالیاتی در کاهش مالیات

بی شک یکی از مهم ترین منابع درآمدی دولت، مالیات است که تقریبا قسمت فراوانی از هزینه ها را تأمین می کند و به عنوان یک ابزار مناسب مالی برای کنترل وضعیت اقتصادی استفاده می شود. هنگامی که در جامعه با پیشرفت و اوج گرفتن نقدینگی مواجه می شویم دولت می تواند با اضافه کردن نرخ مالیاتی به کاهش نقدینگی و تورم کمک کند. همچنین اگر رکود و عدم رونق اقتصادی در اقتصاد کشور دیده شود، مسئولان می توانند با کم کردن نرخ ها و تورم مالیاتی، اقتصاد را در کشور بنیان کنند. مالیات می تواند برای جامعه یک ابزار مهم و فوق العاده مالی باشد؛ اما مالیات نقش اساسی در تقسیم درآمد و تقسیم ثروت دارد.

چگونه مالیات کمتری پرداخت کنیم؟

پرداخت به موقع مالیات

پرداخت به موقع مالیات برای شما این امکان را فراهم می کند تا از تخفیفات مالیاتی نیز استفاده‌ کنید. اگر شما جزء پرداخت کننده های خوش حساب ما باشید، می توانید حداقل صرف مدت سه سال پی در پی در زمان مقرر اظهارنامه مالیاتی و اظهارنامه ارزش افزوده خود را تحویل بدهید و مالیاتی که برای شما معین می شود را در زمان مناسب بپردازید‌، این مزیت و ارفاق به شما داده می شود که تا ۵ درصد کل مالیات این سه سال را به عنوان تخفیف مالیاتی دریافت کنید.

محاسبه دقیق اسناد، مدارک و هزینه های اظهار شده

مطابق با قوانین و دستورهای مالیاتی، این مالیات در هر سال مالی به میزان سود و حقوق در عملیات های مادی حساب می‌ شود و از هزینه و بودجه دارایی نیز کم می شود و مبالغی دیگر به عنوان مالیات باید پرداخته شود. اگر صاحبان مدارک و اسناد، گزارشات مربوط به هزینه ها را دقیق و کامل تنظیم نکنند، این مبالغ از مالیات آن ها کم می شود. به همین دليل است که ثبت کردن دقیق و تنظیم کردن به موقع اسناد و هزینه ها برای کسر شدن مالیات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

اظهار هزینه درآمد سال گذشته در اظهارنامه مالیاتی سال جدید

در اظهارنامه مالیاتی، رقم درآمد سال قبل را به عنوان درآمد امسال مشخص کنید. چنانچه درآمد امسال کمتر از درآمد سال گذشته معین شود، بازرسان مالیاتی برای بررسی دقیق دفاتر و اسناد و مدارک مالی اقدام می کنند و احتمالاً آن به رقمی بالاتر از سال قبل شما می رسند. به همین دلیل اگر مالیات سال گذشته خود را خودتان قبول دارید و از نظر خودتان صحیح و به صرفه است، همان درآمد سال قبل را در اظهارنامه سال جدید خود اعلام کنید.

پیگیری قوانین و دستورهای مربوط به معافیت های مالیاتی

معمولاً هر ساله نرخ مالیات بر درآمد دچار تحول و گوناگونی می شود. امکان کم و زیاد شدن مالیات وجود دارد و یا اینکه مشاغل و خدمات از پرداخت بخشی از مالیات تعلق گرفته، معاف شوند وجود دارد؛ از همین جهت بهتر است که قوانین، تبصره ها و ابلاغیه‌های مالیاتی را به طور همیشگی مورد بررسی قرارداد و همیشه اطلاعات و داده های خود را به روز رسانی کنید تا فرصت‌های فوق العاده مانند استفاده از قوانین معافیت مالیاتی را از دست ندهید.

فاکتور های کوچک و بزرگ هزینه ها را نگه دارید

بیشترین چیزی که در معین کردن مقدار مالیات تاثیر دارد هزینه ها هستند. در حفظ و نگهداری و ثبت تمامی اسناد و فاکتور های خود توجه کنید به هیچ وجه از آن غافل نشوید، همچنین فاکتور هزینه های صبحانه، یا ناهاری که برای یک ماموریت بیرون از دفتر کار رفته اید را دور نیندازید. همچنین فاکتور پرداخت هزینه های پارکینگ و از این قبیل هزینه ها که امکان دارد در طول سال به مبلغ بالایی رسیده شده باشد اما اگر از آن ها نگهداری نکنید، این فرصت را از دست میدهند چرا که در کاهش مالیات شما بسیار زیاد موثرند.

به اشتراک گذاشتن دارایی ها و درآمدها با افراد قابل اطمینان

می توانید با اعضای خانواده و افراد نزدیک به خودتان، دارایی ها و درآمدتان را به اشتراک بگذارید. درآمدها و دارایی شما هر چه بیشتر و بالاتر باشد مالیات متعلق به آن نیز به همان نسبت افزایش پیدا خواهد کرد؛ اما شما می توانید اعضای خانواده را تحت عنوان کارکنان حقوق بگیر به شرکت معرفی کنید و دارایی و درآمدتان را با آن ها به طور کامل به اشتراک بگذارید و به دلخواه تقسیم کنید.
در بالا گفته شد که هر فردی ایرانی که در جامعه زندگی می­ کند، حق و حقوقی را نیز دارد که دولت وظیفه دارد حق و حقوق آن فرد را به او بدهد. همچنین هر فرد ایرانی که درآمدی از خود دارد باید مالیات بپردازد و به همین ترتیب دولت با استفاده از مالیات، مخارج عمومی جامعه را تأمین و مهیا می­ کند. خدماتی و حقوقی که دولت در قبال دریافت مالیات به شهروندان می دهد، می تواند شامل برقراری امنیت، ارائه خدمات شهری، ارائه خدمات آموزشی، ارائه خدمات امدادی و رفاهی و … شود.

پرسش و پاسخ

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

خدمات مالیاتی

خدمات مالی

خدمات حسابرسی

دوره های آموزشی

چگونه ما میتوانیم به شما کمک کنیم؟

برای دریافت مشاوره مالیاتی همین حالا با ما تماس بگیرید

در حوزه خدمات مالیاتی مشاوره بگیرید