خدمات مالی و حسابداری

شرکت حسابداری آرمان با افتخار خدمات حسابداری و مالی منحصر به فرد خود را به شما ارائه می‌دهد. ما به عنوان همراهی قدرتمند در امور مالی، با تیمی متخصص و با تجربه، ارزش‌هایی ارتقاء یافته و تخصصی را در تمامی خدماتمان تجربه خواهید کرد.خدمات ما شامل تهیه و تنظیم اسناد حسابداری، ارائه گزارشات مالیات حقوق کارمندان، ارائه گزارش‌های حسابداری، گزارشات سود و زیان، مانده مطالبات و بدهی‌ها، حسابداری پیشرفته و بیشتر می‌شود. همچنین، ما با راه‌اندازی سیستم‌های مالی مدرن و نیز ثبت و بایگانی سند‌ها به صورت مکانیزه و سیستمی، به شما کمک می‌کنیم تا از دقت و کارایی در مدیریت مالی خود بهره‌برده و به سادگی اطلاعات را بازیابی کنید.یکی از ویژگی‌های متمایز ما، تخصص در حسابداری مدیریتی است که شامل اعزام مدیر مالی، نظارت بر واحد مالی جهت کنترل اسناد و مدیریت حساب‌های مالی می‌شود. همچنین، ما با ارائه گزارشات میزان بودجه و نقدینگی شرکت، تهیه گزارشات مالی معاملات، و تهیه محاسبات اوراق مشارکت سهام و سود قطعی، شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی با اطمینان بیشتری همراهی می‌کنیم.از مزیت‌های ما نسبت به سایر شرکت‌ها، تخصص عمیق در حوزه حسابداری و مالی، دقت و کیفیت در انجام خدمات، تجربه تیم ما، و توانایی در ارائه مشاوره‌های حسابداری و اقتصادی به شماست. ما با تلفیق دانش تخصصی و نگرشی نوآورانه، به شما کمک خواهیم کرد تا به بهره‌وری بیشتر و مدیریت بهتر منابع خود دست یابید.اگر شما به دنبال یک شریک اعتمادی در امور مالی هستید که توانایی‌های تخصصی، دقت، و نیز انگیزه برای همکاری را دارد، شرکت حسابداری آرمان انتخابی مناسب برای شما خواهد بود.حسابداری 

خدمات حسابداری و مالیاتی آرمان ناب

ممکن است انجام این امور که تنوع زیاد و پیچیدگی و حساسیت بالایی نیز دارند، از عهده صاحبان کسب و کار خارج باشد. در این صورت شرکت خدمات حسابداری و مالیاتی می تواند این امور و خدمات مختلف را برعهده گرفته و به درستی انجام دهد.

یک شرکت حسابداری می تواند انواع خدمات حسابداری و مالیاتی مانند تهیه و تنظیم دفاتر قانونی، تهیه و ارسال اظهارنامه های مالیات ها، تنظیم صورتحساب معاملات فصلی، ارائه مشاوره های حسابداری و مالیاتی و … را به کسب و کارها ارائه دهد.

عناوین این گفتار:

خدمات حسابداری و مالیاتی چیست و چگونه انجام می شود؟

خدمات حسابداری و مالیاتی مجموعه ای از خدماتی است که توسط شرکت های مختلف حسابداری به کسب و کارها ارائه می گردد. تمامی کسب و کارهای کوچک و بزرگ، ادارات، سازمان ها، کارخانجات، شرکت های خصوصی و … نیازمند انجام امور حسابداری مجموعه خود می باشند.

خدمات حسابداری جزو مهمترین خدمات مربوط به شرکت ها و کسب و کارها محسوب می شوند. به طور کلی انجام امور حسابداری در تمامی ادارات، سازمان ها، کارخانه ها و هر کسب و کاری موجب موفقیت و پیشرفت مجموعه می شوند. امور مختلفی وجود دارد که می توان انجام شدن آنها را به یک حسابدار یا تیم حسابداری مجموعه و یا به شرکت خدمات حسابداری خارج از کسب و کار سپرد. 

انواع خدمات حسابداری و مالیاتی کدامند؟

خدمات مالی که شرکت‌ های مختلف حسابداری و مالیاتی در اختیار صاحبان مشاغل می ‌گذارند، طیف وسیعی دارند و شامل موارد زیادی می ‌شوند. اما بعضی از امور بیشترین تقاضا را دارند و از اهمیت بالاتری برخوردارند. از مهمترین خدمات مالیاتی مشاغل می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

1- تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی

طبق قانون مصوب سازمان امور مالیاتی کشور مودیان و مشمولان مالیاتی باید در زمان ‌های مشخص شده ‌ای اظهارنامه مالیاتی خود را به همراه کلیه اسناد و مدارک مالی به درستی تنظیم و تدوین نموده و به این سازمان ارسال نمایند. در این اظهارنامه، همه اطلاعات مالی شرکت درج شده که به واسطه آن، میزان دقیق مالیات آن شرکت مشخص می ‌شود.

تنظیم اظهارنامه مالیاتی دارای اصول و قواعد خاصی می باشد و باید به درستی و با دقت بالا صورت پذیرد تا مشمولان دچار جریمه و مشکلات سخت نشوند. هر ساله یکی از مشکلات اصلی مودیان مالیاتی که موجب ضررهای مالی زیادی برای آنها می ‌شود پر کردن نادرست فرم اظهارنامه مالیاتی به دلیل مشغله بالا، عدم تجربه لازم، عدم اطلاع از قوانین و شرایط مالیاتی و … می ‌باشد.

بیشتر بخوانید: حسابداری صنعتی

2- تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده

یکی از مالیات ‌های جدید و بسیار مهم مالیات بر ارزش افزوده می ‌باشد که در چندین سال گذشته مودیان مالیاتی باید پرداخت آن را طبق شرایط و ضوابط مخصوص به خودش انجام دهند. در هر مرحله از تولید یک کالا به ارزش آن افزوده می‌ شود و در زمان فروش باید مالیات آن توسط خریدار و مصرف کننده پرداخت شود.

فروشنده نیز باید در هر دوره سه ماهه اقدام به پرداخت این مالیات به سازمان امور مالیاتی نماید که در صورت عدم پرداخت آن مشمول جرایم سنگین می ‌شود. تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده یکی از انواع خدمات مالی محسوب می شود که شرکت حسابداری به مشتریان خود ارائه می دهد.

3- صورت معاملات فصلی

یکی دیگر از موارد مهمی که می‌ توان انجام آن را به شرکت‌ حسابداری سپرد تهیه و ارسال صورت معاملات فصلی می ‌باشد. طبق ماده 169 قانون مالیاتی کشور اشخاص حقیقی و حقوقی مشمول پرداخت مالیات باید گزارشی مبنی بر کلیه معاملات از جمله خرید، فروش، هزینه و … شرکت خود را طی یک دوره سه ماهه و در پایان هر فصل به سازمان امور مالیات ارسال نمایند.
به دلیل اینکه صورت معاملات فصلی، دارای قوانین خاص و پیچیده و جزئیات زیادی می ‌باشد ممکن است مؤدیان مالیاتی نتوانند به درستی آن را تهیه و تنظیم نمایند و دچار مشکلات و جرایم مالیاتی گردند. از این رو شرکت ‌های خدمات حسابداری و مالیاتی می ‌توانند با دقت بالا این کار را انجام دهند.

بیشتر بخوانید: امور حسابداری

4- تحریر دفاتر قانونی

دفاتر قانونی شامل دفاتر روزنامه و دفاتر کل پلمپی هستند که مودیان مالیاتی باید هرسال قبل از شروع سال مالی آنها را دریافت نمایند تا در طول سال کلیه عملیات مالی را در آنها ثبت نمایند. این دفاتر در پایان سال مالی مطابق با قانون باید به همراه اظهارنامه مالیاتی به سازمان امور مالیاتی کشور ارسال گردند، از این رو تهیه و تنظیم آنها از ابتدای امر و در طول سال بسیار حائز اهمیت می ‌باشد.
افرادی که تسلط کافی به قوانین مخصوص حسابداری ندارند، نمی ‌توانند این دفاتر را تحریر و تنظیم کنند و ممکن است با انجام خطاهایی موجب بروز جریمه‌ ها و مشکلات مختلفی گردند. به همین دلیل می ‌توان از مشاوران متخصص شرکت خدمات حسابداری و مالیاتی برای این امر تقاضای کمک نمود.

5- دریافت گواهینامه ارزش افزوده

یکی از مدارک مهمی که مودیان مالیاتی دریافت کننده مالیات بر ارزش افزوده از مصرف کنندگان باید آن را اخذ نمایند، گواهینامه ارزش افزوده می ‌باشد. بدون داشتن این گواهینامه دریافت هر گونه مالیات بر ارزش افزوده غیر قانونی بوده و مشمول جریمه می‌ گردد. 

مشمولان و مودیان برای گرفتن این گواهی نامه باید بعد از ثبت نام و پر نمودن فرم های لازم، اظهارنامه سه ماهه مالیات بر ارزش افزوده را به سازمان امور مالیاتی کشور ارائه دهند و طی یک نامه نیز دریافت گواهی نامه را درخواست نمایند. تمام این امور را می ‌توانید به شرکت ‌های خدمات حسابداری بسپارید تا با دقت بالا و پیگیری‌ های لازم نتیجه مثبتی دریافت نمایید.

بیشتر بخوانید: حسابداری مالی

6- پیگیری پرونده های مالیاتی

یکی از تخصصی‌ ترین خدمات موسسات و شرکت ‌های مختلف خدمات مالیاتی و حسابداری پیگیری پرونده ‌های مختلف می ‌باشد. از آنجایی که پرونده‌ های مالیاتی از حساس‌ ترین پرونده‌ ها و موضوعات مالی در دستگاه قضایی محسوب می‌ شوند، این شرکت‌ ها از متخصصان و کارشناسان خبره و مجربی بهره می‌ برند که به تمام قوانین حسابداری و مالیاتی کشور مسلط می ‌باشند و می‌ توانند مشکلات پرونده‌ های مالیاتی را حل نمایند.

7- گرفتن تخفیف مالیاتی و قسط بندی مالیات

گرفتن تخفیف در پرداخت مالیات و یا اقساطی پرداخت نمودن آن از قوانین خاصی برخوردار است و به آسانی صورت نمی ‌پذیرد. بعضی از شرکت ‌ها و مودیان مالیاتی به دلیل الزام به پرداخت مالیات‌ های سنگین توان پرداخت ندارند و نیازمند دریافت تخفیف و یا قسطی شدن روند پرداخت می ‌باشند، از این رو شرکت حسابداری آرمان ناب با اطلاع از تمام قوانین، ضوابط و شرایط موجود در زمینه دریافت تخفیف و قسط بندی مالیات می‌ تواند کمک بزرگی به مودیان نماید.

بیشتر بخوانید: حسابداری شرکت ها

8- مشاوره مالیاتی

یکی دیگر از موارد مهم خدمات حسابداری و مالیاتی مشاغل ارائه مشاوره‌ های لازم به مودیان می ‌باشد. پرداخت مالیات از مهمترین مسائل مربوط به امور مالی شرکت‌ ها و موسسات و بنگاه‌ های اقتصادی بوده و تخلف و پنهان کاری می ‌تواند جرایم سنگینی را در پی داشته باشد.
قوانین مالیات‌ ها روز به روز در حال تغییر و تحول هستند و بخش مالی شرکت ‌های مشمول پرداخت مالیات نمی‌ توانند به طور کامل این تغییرات و به روز شدن قوانین و ضوابط را پوشش دهند. همچنین تهیه و تنظیم اسناد و مدارک مربوط به این امور هم کار آسانی نیست و پیچیدگی‌ های خود را دارد. از این رو شرکت های خدمات حسابداری با مطالعات و تحقیقات وسیع و به روز در تمام زمینه ‌های مالیاتی از قوانین جدید مطلع هستند و می‌ توانند با نیروهای متخصص و کارشناسان مجربی که در اختیار دارند انواع مشاوره ‌ها را برای تقویت کسب و کار و جلوگیری از ضررهای مختلف به شما ارائه دهند.

پرسش و پاسخ در حوزه خدمات حسابداری

امور حسابداری و مالیاتی جزو اصلی ترین امور هر کسب و کاری محسوب می شوند که اگر به درستی انجام شوند موجب موفقیت و پیشرفت مجموعه می گردند. در مقابل اگر بی دقتی یا اشتباه در انجام آنها صورت بگیرد، ضررهای سنگینی به کسب و کار وارد می شود. انجام این امور نیازمند زمان کافی، دانش و اطلاعات تخصصی، آگاهی از قوانین و مقررات مختلف، تجربه و مهارت لازم می باشد که اکثر مدیران یا پرسنل کسب و کارها این شرایط را ندارند.
از این رو سپردن امور حسابداری و مالیاتی به شرکت خدمات حسابداری توصیه می گردد. این شرکت ها دارای اعتبار و تجربه و سابقه درخشان در این زمینه بوده و با بهره گیری از بهترین افراد که مسلط به تمامی قوانین و مقررات و دانش روز هستند، خدمات متنوعی را ارائه می دهند. شرکت حسابداری می تواند به بهترین شکل ممکن پیچیدگی ها و ظرافت های امور حسابداری و مالیاتی را مدیریت نموده و نتایج درستی تحویل کسب و کارها دهد.

یک شرکت حرفه ای خدمات حسابداری از تجربه بالایی در زمینه انجام امور مختلف حسابداری و مالیاتی کسب و کارها برخوردار است. این امور اگر به دست افراد مبتدی و یا بدون دانش انجام بگیرد، ممکن است باعث بروز اشتباهات و در نتیجه مشکلاتی گردد. یکی از شایع ترین این مشکلات جریمه های مختلف است که امکان دارد بر اثر ارسال اشتباه اظهارنامه، تنظیم نادرست دفاتر و … رخ دهد.
شرکت خدمات حسابداری از قوانین و مقررات مالیاتی آگاه بوده و امور حسابداری را براساس استانداردها و معیارهای مشخص شده با دقت و به درستی انجام می دهد. در نتیجه احتمال بروز اشتباه بسیار کاهش می یابد و جریمه برای صاحبان کسب و کار صادر نمی گردد. همچنین این شرکت های خدمات حسابداری و مالیاتی می توانند با استفاده از قوانین ماده و تبصره های آن که اشراف و تسلط کامل بر آنها دارند، مالیات ها را کاهش داده و یا قسط بندی کنند و در نتیجه موجب کاهش هزینه ها شوند.

شرکت های حسابداری مختلفی در پایتخت مشغول به فعالیت هستند که هر کدام از اعتبار، تجربه و ویژگی های مخصوص به خود برخوردارند. برخی از این شرکت ها تعدادی از امور و خدمات حسابداری و مالیاتی را انجام داده و برخی دیگر تمامی امور را ارئه می دهند. اگر به دنبال بهترین شرکت خدمات حسابداری تهران هستید، می توانید شرکت حسابداری آرمان ناب را انتخاب کنید. این شرکت به عنوان معتبرترین مجموعه ارائه دهنده خدمات حسابداری و مالیاتی شناخته می شود که از سابقه ای درخشان و تجربه ای بالا در این زمینه برخوردار است. در این شرکت خدمات مختلفی نظیر تهیه دفاتر قانونی، حسابرسی، کاهش مالیات، تنظیم و ارسال اظهارنامه های ارزش افزوده و صورت معاملات فصلی و غیره و دیگر خدمات حسابداری با بالاترین دقت و کیفیت انجام می شوند.

برای مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

یا

در خواست خود را از طریق فرم زیر ارسال فرمایید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *