مقالات

اهمیت حسابداری در زندگی روزمره

حسابداری یکی از ضروری ترین رشته ها برای زندگی روزمره است. در گذشته ای نه چندان دور، مردم از دسته چک های فیزیکی برای پیگیری هزینه ها و درآمد خود استفاده می کردند. در حالی که این دسته چک ها بیشتر با برنامه ها و نرم افزارهای ردیابی دیجیتال جایگزین شده اند، متعادل کردن دسته چک از چندین عنصر اصلی حسابداری استفاده می کند.

اهمیت حسابداری در زندگی روزمره ما در همه جا نمایان می شود، از ردیابی هزینه هایمان گرفته تا خرید خواربار و پرداخت قبوض. به احتمال زیاد، شما امروزه از برخی اصول اساسی حسابداری استفاده کرده اید.

در این مقاله، با اهمیت حسابداری آشنا خواهید شد و خواهید دید که چگونه برخی از عناصر اصلی آن را می توان در زندگی روزمره خود به کار برد. با کشف روش‌هایی که حسابداری بر شما تأثیر می‌گذارد، حتی ممکن است ببینید که چگونه مدرک حسابداری می‌تواند به شما برای مدیریت بهتر امور مالی شخصی خود کمک کند.

چگونه حسابداری برای زندگی من مفید است؟

هرچقدر هم که عجیب به نظر برسد، بررسی موجودی کارت اعتباری یا در نظر گرفتن هزینه معلق به کارت نقدی، نوعی حسابداری است. شما می توانید امور حسابداری خود را به یک شرکت حسابداری بسپارید یا با یاد گرفتن آن، خودتان انجام دهید.

البته حسابداری همیشه اینقدر منفعل نیست. اکثر خانوارها بودجه هفتگی یا ماهانه تعیین می کنند، هزینه ها را پیگیری می کنند، سرمایه گذاری می کنند و پول را در پس انداز می گذارند. هر یک از این شیوه ها نیز نوعی حسابداری است.

بیایید نگاهی دقیق تر به نحوه ارتباط فعالیت های مختلف با حسابداری بیندازیم.

بودجه بندی: تعیین بودجه یکی از اولین و مهمترین مراحلی است که هر حسابداری برای مشتری یا برای خود انجام می دهد. برای تنظیم صحیح بودجه، باید درآمد، هزینه های ثابت و دارایی های نقدی موجود خود را به دقت تجزیه و تحلیل کنید. هنگامی که این کار را انجام دادید، می توانید ببینید که چگونه این اعداد با اهداف مالی شما مطابقت دارند. به عنوان مثال، اگر 2000 دلار در ماه درآمد دارید و می خواهید 500 دلار در ماه پس انداز کنید، باید کمتر از 1500 دلار در ماه هزینه های ثابت داشته باشید.

خرج کردن: بودجه بندی خوب به معنای متعادل کردن هزینه ها با درآمد و اطمینان از باقی ماندن پول در مواقع اضطراری یا پس انداز است، در صورتی که شرایط اضطراری غیرمنتظره رخ ندهد.

سرمایه گذاری: مفهوم قدردانی برای سرمایه گذاری پول ضروری است. مفاهیمی مانند ارزش زمانی پول (TVM) و درک مناسب از اصول حسابداری می تواند شما را برای سرمایه گذاری عاقلانه برای آینده خود آماده کند.

مالیات: تعامل رایجی که بیشتر افراد با حسابداری دارند در فصل مالیات است. اگر در طول سال با ردیابی هزینه ها و درآمد خود ادامه دهید، فصل مالیات آسان تر خواهد شد.

صرفه جویی در پول: پس انداز پول برای ساختن بودجه ای ضروری است که شما را قادر می سازد به اهداف خود برسید و هزینه ها، پس انداز و سرمایه گذاری را تکمیل کنید.

چرا حسابداری در جامعه ما مهم و ضروری است؟

درک چگونگی بودجه بندی مناسب، پس انداز، سرمایه گذاری و آماده شدن برای فصل مالیات برای درک چگونگی عملکرد حسابداری در جامعه ما ضروری است.

البته مدیریت مخارج شخصی همه چیز حسابداری نیست. حسابداران در چندین زمینه و رشته مختلف کار می کنند که هر کدام شامل اصول و تکنیک هایی است، اما شما حتی ممکن است از برخی از آنها در زندگی روزمره خود استفاده کنید.

حسابداری مالی

حسابداری و خدمات مالی بر ثبت معاملاتی که یک کسب و کار در طول زمان انجام می دهد تمرکز دارد. حسابداران مالی در درجه اول تجزیه و تحلیل معاملات را ارائه می دهند و به کسب و کارها کمک می کنند تا با پول خود تصمیمات عاقلانه تری بگیرند. در زندگی روزمره، احتمالاً از نسخه ساده شده این رشته استفاده خواهید کرد.

حسابداری مدیریتی

حسابداری مدیریتی یا حسابداری مدیریت شامل تهیه و ارائه اطلاعات مالی به تصمیم گیرندگان در یک شرکت است. به طور معمول، یک حسابدار مدیریتی با مجموعه ای از اهداف ارائه می شود و وظیفه دارد بفهمد که چگونه می توان به آن اهداف مالی دست یافت. خانوارها از اصول اولیه موجود در این رشته برای شناسایی چگونگی دستیابی به اهداف خاصی مانند بازنشستگی، مالکیت خانه و تشکیل خانواده استفاده می کنند.

حسابداری هزینه

زیرمجموعه حسابداری مدیریتی، حسابداری بهای تمام شده روشی است که توسط مدیران برای شناسایی هزینه کل تولید برای یک شرکت استفاده می شود. این روش خاص کمی کمتر برای خانوارها کاربرد دارد، اما برای هر کسی که می خواهد یک کسب و کار کوچک را اداره کند ضروری است.

حسابداری مالیاتی

کارکردهای حسابداری مالیاتی برای افراد و شرکت های خصوصی بسیار متفاوت است، اما بسیاری از اصول اصلی یکسان باقی می مانند. برخی از حسابداران مالیاتی دارای CPA هستند، که مجوزی است که توسط یک ایالت یا دولت منطقه ای اعطا می شود و نشان می دهد که یک فرد آزمونی را برای تبدیل شدن به یک حرفه ای حسابداری واجد شرایط گذرانده است.

حسابداری قانونی

حسابداری قانونی تحقیقات و حسابرسی را در یک عمل واحد ترکیب می کند. این متخصصان اغلب دارای تجربه بالایی هستند و اکثر آنها دارای مدرک کارشناسی ارشد یا MBA در حسابداری هستند. حسابدار معمولاً توسط دولت ها یا مشاغل استخدام می شود. استفاده از حسابداری قانونی برای خانوارها غیر معمول است.

حسابرسی حسابداری

حسابرسی شامل ردیابی و تجزیه و تحلیل دقیق امور مالی یک شهود است. حسابرسی می تواند به دلایل مختلفی آغاز شود. برای مثال، IRS ممکن است شرکت یا فردی را که به نظر می رسد درگیر کلاهبرداری است، بازرسی کند. ممیزی داخلی نیز ممکن است توسط یک شرکت به منظور کشف ناکارآمدی ها انجام شود. در حالی که بعید است که یک حسابرسی کامل و دقیق توسط افراد عادی انجام شود، ردیابی دقیق و تجزیه و تحلیل مالی شما می تواند به کشف بخش های مشکل در امور مالی خانواده شما کمک کند.

حسابداری عمومی

حسابداران رسمی رسمی (CPA) افراد یا مشاغلی هستند که برای مشتریان برای انجام انواع وظایف حسابداری کار می کنند. حسابداری عمومی شامل همه چیز از تهیه مالیات، حسابرسی، مشاوره مالیاتی و خدمات مشاوره می شود. اکثر مردم احتمالاً با شخصی که این خدمات را در طول فصل مالیات ارائه می دهد کار می کنند.

حسابداری دولتی

خدمات مالیاتی و حسابداری دولتی شکلی از حسابداری است که افراد معمولی کمتر از آن استفاده می کنند. این شامل مجموعه بسیار خاصی از شیوه ها، استانداردها و سیستم هایی است که به دولت ها کمک می کند تا نیازهای شهروندان خود را برآورده کنند. از آنجایی که این عمل مستقیماً با نهادهای دولتی مرتبط است، سطح بالایی از بررسی مرتبط با حسابداری دولتی وجود دارد.

حسابداری چیزی بیش از جمع کردن اعداد در یک صفحه است. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد یک حرفه در حسابداری هستید، می خواهید مهارت های حسابداری خود را توسعه دهید یا  حسابداری حرفه ای استخدام نمایید همین الان با کارشناسان ما در آرمان ناب تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *