امور حسابداری

امور حسابداری

اگر شما هم به خدمات حسابداری و مالیاتی نیاز دارید، می توانید با همکاران ما در شرکت حسابداری آرمان ناب تماس گرفته تا یک مشاوره تخصصی در این زمینه دریافت کنید.

شماره های تماس:

0216612965802166128372

امروزه واحدهای اقتصادی مختلف مانند شرکت ها، ادارات، کارخانه ها، کسب و کارهای کوچک و بزرگ و … نیازمند اطلاعاتی برای تصمیم گیری، پیش بینی شرایط مالی آینده و سازگاری با شرایط حال حاضر جهت پیشرفت می باشند. انجام امور حسابداری اصلی ترین گزینه برای بدست آوردن این اطلاعات و چابک سازی و انعطاف پذیر ساختن کسب و کار محسوب می شود. 

عناوین این گفتار:

امور حسابداری چیست و چگونه انجام می شود؟

امور حسابداری به مجموعه ای از خدمات تخصصی در زمینه امور مالی یک کسب و کار گفته می شود که توسط یک شخص یا یک مجموعه ارائه دهنده خدمات حسابداری و مالیاتی ارائه می گردد. این امور شامل موارد مختلفی از ابتدای سال مالی تا پایان آن و ساده ترین و پیچیده ترین امور محاسباتی مربوط به کسب و کار می شود. سطح و نوع خدمات با توجه به نیاز و درخواست مجموعه می تواند متفاوت باشد. 

به طور کلی می توان امور حسابداری را به سه دسته مشاوره حسابداری، خدمات عملیاتی حسابداری و خدمات اجرایی حسابداری تقسیم بندی کرد. 

1- خدمات مشاوره حسابداری

برخی از شرکت ها و مجموعه ها با اینکه دارای یک حسابدار یا تیم حسابداری هستند، برای مدیریت بهتر از مشاوره شرکت های حسابداری نیز بهره می گیرند. خدمات مشاوره ای موجب می شود امور حسابداری به بهترین شکل ممکن انجام بگیرند و در پیشرفت مجموعه بسیار تاثیرگذار باشند.

 • ارائه مشاوره در زمینه تنظیم قرارداد
 • ارائه مشاوره در مورد امور مالیاتی
 • تجزیه و تحلیل صورت های مالی و تعیین ارزش شرکت ها و کمک به تهیه صورت های مالی
 • مشاوره در زمینه استخدام حسابدار و تشکیل تیم حسابداری
 • بررسی سیستم های جاری مالی و اجرای حسابرسی داخلی و ارائه پیشنهادات اصلاحی

بیشتر بخوانید: خدمات حسابداری

2- خدمات عملیاتی حسابداری

یکی دیگر از انواع امور حسابداری به خدمات عملیاتی این حوزه اختصاص یافته است. راه اندازی سیستم های مالی و حسابداری به همراه پشتیبانی یکی از اصلی ترین هدف های خدمات عملیاتی حسابداری محسوب می گردد. از دیگر کاربردهای آن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • راه اندازی سیستم حسابداری مورد نیاز کسب و کارهای جدید و نوپا
 • طراحی سیستم های حسابداری و مالی و انبارگردانی
 • انتخاب نرم افزار حسابداری مناسب با توجه به فعالیت و ظرفیت مجموعه

3- خدمات اجرایی حسابداری

از دیگر انواع خدمات حسابداری می توان به خدمات اجرایی اشاره کرد که شامل تمام امور جاری حسابداری می شود. این امور دو دسته قبلی را نیز دربر می گیرد و برخی از مجموعه ها با انتخاب این خدمات امور حسابداری خود را به طور کامل برون سپاری نموده و به بر عهده شرکت های ارائه دهنده خدمات حسابداری و مالیاتی قرار می دهند. 

 • انجام تمامی عملیات های حسابداری
 • اجرای پروژه های مختلف حسابداری
 • تهیه و تنظیم تمامی صورت های مالی
 • تهیه و تنظیم حقوق و دستمزد، لیست بیمه و امور مربوط به پرسنل و کارکنان

بیشتر بخوانید: حسابداری صنعتی

مزایای انجام امور حسابداری کدامند؟

انجام امور حسابداری برای هر مجموعه، شرکت، کارخانه، اداره، سازمان و به طور کلی برای هر کسب و کاری ضروری و حیاتی محسوب می شود. مزایای انجام امور حسابداری موجب شده امروزه تمامی مجموعه هایی که به فکر موفقیت و پیشرفت در بازار هستند از خدمات حسابداری استفاده کنند.

 • ثبت جریان پول مجموعه و بررسی وضعیت مالی
 • تصمیم گیری مناسب و به موقع طبق شرایط بازار برای حال حاضر و همچنین آینده
 • تنظیم قراردادهای اصولی و مفید
 • ارائه اظهارنامه های مالیاتی به بهترین شکل و بدون اشتباه
 • مدیریت بهتر هزینه ها و درآمدها
 • تمرکز دقیق بر روی اهداف
 • حفظ سرمایه

بهترین شرکت حسابداری در تهران کدام است؟

شرکت ها، کارخانجات، ادارات و کسب و کارهای متعدد و متنوعی در پایتخت وجود دارند که نیازمند انجام شدن امور حسابداری خود می باشند. از این رو شرکت های ارائه دهنده خدمات حسابداری زیادی نیز در تهران فعالیت می کنند که هر کدام از ویژگی هایی برخوردارند. شما باید شرکتی را انتخاب کنید که از تمامی معیارها و استانداردهای لازم در این زمینه و حسابداران و حقوقدانان ماهر، باتجربه، متخصص و با دانش برخوردار باشد.  اگر به دنبال بهترین شرکت حسابداری در تهران برای سپردن امور مختلف و خدمات حسابداری و مالیاتی مجموعه خود هستید، می توانید به سراغ شرکت آرمان ناب بروید. 

این شرکت جزو معتبرترین و بهترین شرکت های خدمات حسابداری در پایتخت است که کلیه خدمات حسابداری، مالیاتی، مشاوره، رسیدگی و بررسی حساب ها، گزارشات مالی و مالیاتی، تهیه و تنظیم صورت های مالی، تنظیم و تحریر دفاتر قانونی، کاهش مالیات به صورت قانونی و … را ارائه می دهد.

بیشتر بخوانید: حسابداری مالی

نقش مشاوره حسابداری در امور حسابداری به چه صورت است؟

با توجه به اینکه امور حسابداری و مالی یک مجموعه دارای پیچیدگی های خاصی می باشند، انجام این امور توسط افراد مبتدی یا افراد با دانش کم میسر نیست و ممکن است باعث بروز مشکلاتی گردد. از این رو یک مشاور حسابداری می تواند نقش تاثیرگذاری در انجام این امور که منهی به موفقیت و پیشرفت شرکت می شوند داشته باشد. 

وجود یک مشاور حسابداری آگاه، ماهر و باتجربه می تواند مسیر حرکت مجموعه به سمت موفقیت را کوتاه تر و آسان تر کند و احتمال پیشرفت و سرعت آن را بیشتر کند. به طور کلی نقش مشاور حسابداری در امور حسابداری موجب بهبود وضعیت مجموعه از جهات مختلف می شود.

بیشتر بخوانید: حسابداری شرکت ها

ویژگی های شرکت حسابداری حرفه ای برای انجام امور حسابداری چیست؟

حسابداری یکی از بخش های اصلی و حساس هر مجموعه ای محسوب می شود، زیرا بروز یک اشتباه می تواند منجر به بروز ضررهای هنگفتی مخصوصا از نظر مالی گردد. از این رو سپردن امور حسابداری به شرکت های خدمات حسابداری گزینه ای مناسب محسوب می شود. اما انتخاب این شرکت های ارائه دهنده خدمات حسابداری و مالیاتی نیز باید با دقت صورت بگیرد. شما باید شرکتی را انتخاب کنید که دارای ویژگی های زیر باشد تا بتواند به بهترین نحو نیازهای شما را برطرف کند:

 • داشتن اعتبار و سابقه درخشان
 • تجربه کافی در زمینه انجام امور مختلف حسابداری و مالیاتی
 • استفاده از نیروی کار حرفه ای، متخصص، با دانش و ماهر
 • متعهد در انجام کار
 • داشتن دقت بالا در تجزیه و تحلیل اطلاعات و انجام امور
 • مسلط به قوانین و مقررات حسابداری و مالیاتی
 • تنوع و کیفیت بالا در ارائه خدمات
 • ارائه مشاوره های حسابداری و مالیاتی مناسب

پرسش و پاسخ در حوزه امور حسابداری

همانطور که گفته شد امور حسابداری جزو اصلی ترین گزینه های یک مجموعه برای پیشرفت محسوب می شوند. شرایط بازار دائما در حال تغییر بوده و شرکت ها باید برای هرگونه تغییر و تحولی چه در زمان کنونی و چه در آینده از آمادگی کامل برخوردار باشند. بدون انجام امور حسابداری نمی توان موفقیت یک مجموعه را تضمین نمود. از این رو شرکت ها به خدمات حسابداری نیاز دارند. 

همچنین از دیگر دلایل نیاز کسب و کارها به خدمات حسابداری و مالیاتی می توان به پیچیدگی های خاص این حوزه و قوانین مربوط به آن می باشد. شاید بسیاری از افراد و شرکت ها به تمامی امور حسابداری مسلط نبوده و از قوانین و مقررات مخصوص آن مطلع نباشند. در این صورت بهترین گزینه استفاده از خدمات حسابداری ارائه شده توسط شرکت های حسابداری می باشد. این شرکت ها دارای حسابداران و تیم های حسابداری و مالی و حقوقی ماهر و با تجربه ای هستند که با تمام امور حسابداری و پیچیدگی ها و ظرافت های آن آشنا بوده و با قوانین کشوری در حوزه حسابداری و مالیات به طور کامل و جامع آشنا هستند. 

شرکت های حسابداری مختلفی در پایتخت مشغول به فعالیت هستند که هر کدام از اعتبار، تجربه و ویژگی های مخصوص به خود برخوردارند. برخی از این شرکت ها تعدادی از امور و خدمات حسابداری و مالیاتی را انجام داده و برخی دیگر تمامی امور را ارئه می دهند. اگر به دنبال بهترین شرکت خدمات حسابداری تهران هستید، می توانید شرکت حسابداری آرمان ناب را انتخاب کنید. این شرکت به عنوان معتبرترین مجموعه ارائه دهنده خدمات حسابداری و مالیاتی شناخته می شود که از سابقه ای درخشان و تجربه ای بالا در این زمینه برخوردار است. در این شرکت خدمات مختلفی نظیر تهیه دفاتر قانونی، حسابرسی، کاهش مالیات، تنظیم و ارسال اظهارنامه های ارزش افزوده و صورت معاملات فصلی و غیره و دیگر خدمات حسابداری با بالاترین دقت و کیفیت انجام می شوند.

خدمات حسابداری

صورت معاملات فصلی

امور حسابداری

دوره های آموزشی

آیا نیاز به مشاوره در حوزه خدمات مالی نیاز دارید؟

برای دریافت مشاوره مالیاتی همین حالا با ما تماس بگیرید

مشاوره رایگان خدمات مالی بگیرید