استقرار حسابدار

اعزام حسابدار به صورت پاره وقت و تمام وقت

شرکت حسابداری آرمان  آماده اعزام و استقرار حسابدار در زمینه های مختلف حسابداری بر حسب نیاز کسب و کارها به صورت تمام وقت و پاره وقت و پروژه ای است.

برای دریافت مشاوره رایگان لطفا با شماره های زیر تماس بگیرید:

0912265553602166128372

عناوین این گفتار:

صاحبان کسب و کار در این شرایط سخت اقتصادی باید اموری مثل مدیریت مالی،امور مالیاتی و حسابداری خود را به کارشناسان خبره و متخصصین حسابداری بسپارند و زمان و انرژی خود را برای امور مدیریتی و تحقق اهداف شرکت و کسب و کار خود صرف کنند.

نیروی انسانی متخصص ارزشمندترین دارایی هر مجموعه ای به شمار میرود.بخش حسابداری هر سازمان یکی از مهم ترین بخشهای هر سازمان میباشد از این رو استقرار حسابدار متخصص و مجرب از اهمیت بالایی برخوردار میباشد.

اعزام حسابدار اقدامی نوین است که در آن برای سامان دادن به بخش حسابداری کسب و کار های کوچک و بزرگ صورت میگیرد. استقرار حسابدار توسط شرکت های اعزام کننده حسابدار در شرکت های بزرگ و کوچک و یا کسب و کار های محلی صورت می پذیرد. اعزام حسابدار مزایای بسیاری دارد که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم.

استانداردهای حسابداری قابلیت اطمینان صورتهای مالی را بهبود می بخشد. صورتهای مالی شامل صورت سود و زیان، ترازنامه، صورت جریان وجوه نقد و صورت سود انباشته است. با استقرار حسابدار گزارش استاندارد شده به دست همه ذینفعان و سهامداران می رسد. این کار اجازه می دهد تا بتوانند عملکرد کسب و کار را ارزیابی کنند. صورت های مالی باید شفاف، قابل اعتماد و دقیق باشد.

اعزام حسابدار اصطلاحی است که فرآیند ادغام اطلاعات مالی را به منظور شفاف و قابل فهم کردن آن برای همه ذینفعان و سهامداران توصیف می کند. هدف اصلی حسابداری ثبت و گزارش دقیق عملکرد مالی یک سازمان است. حسابداری را می توان به دو دسته حسابداری مالی و حسابداری مدیریتی طبقه بندی کرد.

اهمیت استقرار حسابدار

اعزام حسابدار از اهمیت ویژه ای برخوردار است که یکی از این موار د میتوان به کمک کردن هزینه های داخلی شرکت و پرسنل اشاره کرد که در ادامه بیشتر به این موارد اشاره خواهیم کرد.

سابقه معاملات تجاری را نگه می دارد

استخدام و اعزام حسابدار مهم است، زیرا یک رکورد سیستماتیک از اطلاعات مالی سازمان نگهداری می کند. سوابق به روز به کاربران کمک می کند اطلاعات مالی فعلی را با داده های تاریخی مقایسه کنند. با سوابق کامل، ثابت و دقیق، کاربران را قادر می سازد تا عملکرد یک شرکت را در یک دوره زمانی ارزیابی کنند.

تصمیم گیری را برای مدیریت تسهیل می کند

حسابداری برای کاربران داخلی سازمان اهمیت ویژه ای دارد. کاربران داخلی ممکن است شامل افرادی باشند که شرکت ها را برنامه ریزی، سازماندهی و اداره می کنند. تیم مدیریت در تصمیم گیری های مهم نیاز به حسابداری دارد. تصمیمات تجاری ممکن است از تصمیم برای پیگیری گسترش جغرافیایی تا بهبود کارایی عملیاتی متغیر باشد. پس استفاده از خدمات اعزام حسابدار به مدیریت ساده تر نیز کمک میکند.

نتایج را به اشتراک می گذارد

به اطلاع رسانی نتایج شرکت به کاربران مختلف کمک می کند. سرمایه گذاران، وام دهندگان و سایر اعتباردهندگان، کاربران خارجی اولیه اطلاعات حسابداری هستند. سرمایه گذاران ممکن است تصمیم به خرید سهام شرکت داشته باشند، در حالی که وام دهندگان باید ریسک خود را در تصمیم گیری برای وام تجزیه و تحلیل کنند. برای شرکت ها مهم است که از طریق اطلاعات حسابداری مرتبط و قابل اعتماد نزد این کاربران خارجی اعتبار ایجاد کنند. شرکت حسابداری

الزامات قانونی را برآورده می کند

حسابداری مناسب به سازمان ها کمک می کند تا از گزارش دقیق دارایی ها و بدهی های مالی اطمینان حاصل کنند. مقامات مالیاتی، مانند سرویس درآمد داخلی ایالات متحده (IRS) و آژانس درآمد کانادا (CRA) ، از صورت های مالی استاندارد شده حسابداری برای ارزیابی درآمد ناخالص و درآمد خالص اعلام شده شرکت استفاده می کنند. سیستم حسابداری کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که صورت های مالی یک شرکت به طور قانونی و دقیق گزارش شده است.

انواع استقرار حسابدار

حسابداری را می توان به دو دسته حسابداری مالی و حسابداری مدیریتی طبقه بندی کرد.

حسابداری مالی

حسابداری مالی شامل تهیه صورتهای مالی دقیق است. تمرکز حسابداری مالی این است که عملکرد یک کسب و کار را تا حد امکان دقیق اندازه گیری کند. در حالی که صورت های مالی برای استفاده خارجی است، ممکن است برای استفاده مدیریت داخلی نیز برای کمک به تصمیم گیری باشد.

اصول و استانداردهای حسابداری، مانند GAAP (اصول حسابداری پذیرفته شده عمومی) ، IFRS (استانداردهای گزارشگری مالی بین المللی)، یا ASPE (استانداردهای حسابداری برای شرکت های خصوصی)، استانداردهایی هستند که به طور گسترده در حسابداری مالی مورد استفاده قرار می گیرند. استانداردهای حسابداری از این جهت مهم هستند که به همه ذینفعان و سهامداران اجازه می دهد تا صورت های مالی گزارش شده را سال به سال به راحتی درک و تفسیر کنند.

حسابداری مدیریتی

حسابداری مدیریتی اطلاعات جمع آوری شده از حسابداری مالی را تجزیه و تحلیل می کند. به فرآیند تهیه گزارش در مورد عملیات تجاری اشاره دارد. این گزارش ها به تیم مدیریت کمک می کند تا تصمیمات تاکتیکی بگیرد.

حسابداری مدیریتی فرآیندی است که به یک شرکت اجازه می‌دهد تا با بررسی حسابداری مالی، تصمیم‌گیری در مورد بهترین مراحل زیر، و سپس پخش مراحل مورد نیاز برای همه مدیران داخلی کسب‌وکار، به حداکثر کارایی دست یابد.

نمونه ای از حسابداری مدیریتی، حسابداری بهای تمام شده است. حسابداری بهای تمام شده بر تفکیک دقیق هزینه ها برای کنترل هزینه موثر متمرکز است. حسابداری مدیریتی در فرآیند تصمیم گیری بسیار مهم است.

بیشتر بخوانید: صورت معاملات فصلی

مشاغل در حسابداری

یک اعزام حسابدار گزارش مسئولانه و تفسیر سوابق مالی است. کسب و کارهای کوچک ممکن است فقط یک حسابدار استخدام کنند. شرکت های بزرگ ممکن است کل بخش حسابداری را استخدام کنند.

دامنه وسیع حرفه حسابداری می تواند بسیار متفاوت باشد و ممکن است شامل نقش هایی از برنامه ریزی مالیاتی تا حسابرسی حسابرسی باشد. حسابداران ممکن است با نام CPA (حسابدار رسمی) گواهینامه دریافت کنند.

خدمات مرتبط این حوزه

شرکت حسابداری آرمان ناب خدمات مرتبط با استقرار حسابدار ارائه می دهد که به صورت اختصار در زیر با آنها آشنا می شویم.

خدمات مالی

خدمات مالی در واقع خدمات اقتصادی ارائه شده توسط مؤسسات مالی است. موسسات مالی شامل بانک ها، موسسات مالی و اعتباری، شرکت های بیمه، بورس اوراق بهادار، شرکت های سرمایه گذاری دولتی و غیردولتی است.برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های سایت تماس بگیرید یا روی لینک زیر کلیک کنید.

بیشتر بخوانید: خدمات مالی 

تحریر دفاتر قانونی

یکی از مهمترین وظایف هر حسابداری نوشتن دفاتر قانونی است. طبق قانون تجارت، حسابداران باید کلیه رویدادها و اسناد مالی را پس از تایید مرجع ذیصلاح در دفاتر حسابداری ثبت کنند. دفاتر حسابداری به دو دسته دفاتر رسمی و قانونی مانند دفاتر رونامه و دفتر کل و دفاتر غیر رسمی و فرعی شامل دفاتر خاص تقسیم می شوند.

تهیه دفاتر قانونی مهر و موم شده شرکت مشمول مالیات جزء وظایف حسابدار است که باید در پایان سال مالی به حسابرسی مالیاتی ارائه شود. اهمیت تنظیم و واگذاری این دفاتر را به اطلاع شما عزیزان می رساند، طبق قانون مالیات های مستقیم، مالیات اشخاص حقیقی و حقوقی بر اساس این دفاتر محاسبه و تعیین می شود.

دفاتر قانونی چیست؟

یکی از مهمترین دفاتر حسابداری که سند مهر و موم هر شرکتی محسوب می شود و در ثبت امور روزمره شرکت دخیل است، دفتر قانونی نام دارد. کلیه فعالیت ها و معاملات مالی سازمان باید به ترتیب وقوع در این دفتر ثبت شود. ستون های ورودی دفتر حاوی تاریخ، توضیحات، مبالغ بدهکار و اعتبار برای هر رویداد مالی است.

در ستون توضیحات دفتر می توانید نام حساب و شرح مختصری از رویداد مالی را ذکر کنید. دو نوع دفاتر مطبوعاتی عمومی و خصوصی وجود دارد. کلیه تراکنش ها و معاملات مالی در مجله عمومی ثبت می شود. آنچه در دفتر روزنامه مخصوص ثبت می شود فقط نوع خاصی از تراکنش است، مانند دفترچه خرید که معاملات مربوط به خریدها در آن ثبت می شود یا دفترچه ای از پرداخت ها یا دریافت های نقدی و غیره.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید یا به لینک زیر مراجعه کنید:

بیشتر بخوانید: تحریر دفاتر قانونی

پرسش و پاسخ در زمینه استقرار حسابدار

تنظیم اسناد و مدارک: هر مشاور و حسابدار مالیاتی باید بتواند اظهارنامه مالیاتی، کلیه رسیدهای پرداختی، هزینه های انجام شده و … را در قالب اسناد و گزارش های معتبر تنظیم کند.
ارزیابی مشکلات: حسابداری مالیاتی به این معناست که تمامی گره ها و مشکلات ترازنامه مالیاتی و امور مربوط به آن شناسایی شود تا راه حل منطقی و قانونی برای آنها ارائه شود.
راهکارهای اقتصادی: یکی از مهم ترین خدمات حسابداری مالیاتی، تعیین راهکارها و روش های قانونی مختلف است که در نهایت باعث کاهش هزینه ها و مالیات های پرداختی می شود.
بررسی فعالیت در مسیر قانون: حسابدار مالیاتی باید همیشه اطلاعات لازم را به صورت دوره ای به اداره مالیات ارسال کند تا از رعایت قانون اطمینان حاصل شود.
کمک در دوره حسابرسی: یک حسابدار فعال در زمینه امور مالیاتی باید بتواند در طول دوره حسابرسی راهکارها و پیشنهادات بسیار خوبی ارائه دهد.
کاهش بار مالیاتی: اگر حسابدار در امور مالیاتی متخصص باشد می تواند با بررسی قوانین و مقررات مالیاتی راه ها و روش هایی را برای کاهش بار مالیاتی شرکت پیشنهاد دهد.
گزارش های تفصیلی: از جمله خدمات حسابداری در امور مالیاتی می توان به تهیه گزارش های 3 ماهه و 1 ساله اشاره کرد.
معافیت مالیاتی: حسابداران مالیاتی باید بتوانند بهترین راهکارها را برای استفاده از شرایط معافیت مالیاتی به صاحبان شرکت ارائه دهند.
حل مشکل مالیاتی: در مواردی که اظهارنامه مالیاتی شرکت به هر دلیلی از سوی سازمان مالیاتی رد شود و مبلغ دیگری را برای شرکت در نظر بگیرند، وظیفه حسابدار مالیاتی قانونا و در اسرع وقت از اظهارنامه می باشد. این شرکت از مشکل موجود دفاع کرده و برطرف می کند.

تهیه گزارش مالی و تفسیر آن
ارائه مشاوره مالیاتی، مالی و بیمه ای
کاهش نگرانی در مورد نیروی انسانی و مسئولیت ها
اعتماد به مدیریت شرکت به دلیل محاسبات دقیق
توسعه مهارت ها یکی از ویژگی های یک شرکت حسابداری است

 
1. کیفیت گزارش های حسابرسی
2. نوع فعالیت
 3. حجم کار
 4. سود شرکت
 5. حق الزحمه حسابرسی
 6. سطح تخصص
  • از مزایای همکاری با موسسات حسابداری نداشتن چالشها و سختیهای استخدام نیروی متخصص،خبره و عالم به قوانین مالیاتی جهت انجام امور حسابداری و به حداقل رسیدن هزینه های استخدامی میباشد.
  • از طرفی دیگر شما به جای تعهد یک شخص تعهد یک سازمان و موسسه معتبر را نسبت به انجام امور حسابداری کسب و کار خود دارید.

خدمات مالیاتی

خدمات مالی

خدمات حسابرسی

دوره های آموزشی

چگونه ما میتوانیم به شما کمک کنیم؟

برای دریافت مشاوره مالیاتی همین حالا با ما تماس بگیرید

مشاوره بگیرید